Vína z Moldavska

Dnešní článek zasvětíme vínům a to těm kvalitním. Najít dovozce dobrých vín není vždy jednoduché, proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o jeden malý tip na vína z Moldavska.

 

 

 

V Moldavsku v samotném vinařském regionu CODRU se nachází vinice vinařského závodu Alianta-Vin a odtud dováží společnost Sollus kvalitní vína, která distribuuje do České republiky, Slovenska a Polska. Právě s těmito víny z Moldavska se můžete setkat nejen v obchodních sítích Kaufland, Globus, Makro nebo Albert, ale také v internetovém obchodě vinazmoldavska.cz.

A z jakých vín můžete vybírat?

Nejste-li vinař, pak možná často tápete, po jakém víně sáhnout. Vyznat se ve víně je opravdové umění a umět vždy vybrat dobré a kvalitní víno je kumšt. Máme tu proto pro vás pár konkrétních tipů na vína, kterými zaručeně nikdy nic nezkazíte.

Kagor Pastoral

Víno Kagor Pastoral je červené likérové sladké víno. Při prvním pohledu na víno uvidíte tmavě rubínovou barvu, ovšem jakmile přivoníte, ucítíte vůni plnou vyzrálého ovoce a po ochutnání se vám dostane sametové chuti s tóny sušených švestek. Kagor Pastoral se skvěle hodí k dezertům a je považován za víno aristokratů. Podává se při teplotě 16 až 18 °C a skladuje od 5 do 20 °C. Jeho slabší obdobou je víno Kagor Modern, které má 12 % alkoholu a 80 g/l zbytkové cukru, oproti Kagor Pastoral, které má 16 % alkoholu a 160 g/l zbytkové cukru.

Pokud je vám Kagor neznámý, pak vězte, že stojí za poznání. Nyní přijde na řadu ale trochu známější víno, které možná patří i k vašim oblíbeným.

Zdroj: Vinazmoldavska.cz
Zdroj: Vinazmoldavska.cz

Merlot

Víno Merlot můžete volit buď červené, nebo růžové. Červené polosladké je rubínové barvy s vůní vyzrálého červeného ovoce a se sametově hladkou chutí. Ideální k masům, sýrům, ale i k dezertům. Na rozdíl od sladkého vína Kagor Pastoral má Merlot pouhých 35 g/l zbytkového cukru a 12 % alkoholu. Obdobně je na tom i Merlot rosé. Ten se však hodí především v letních měsících ke grilování k drůbežímu masu nebo rybám.

Mezi další vína dovážená z Moldavska pak patří Muscat, Chardonnay a Sauvignon, všechny z kolekce Sollus. Tyto tři druhy vín jsou bílé polosladké. Muscat se svou typickou muškátovou vůní a slámově žlutou barvu je ideální ke sladkým dezertům a rybám. Chardonnay s vůní přezrálého ovoce s tóny broskví zas skvěle obohatí ryby, plody moře a saláty. A poslední nabízené z kolekce Sollus Sauvignon s vůní jemných tónů černého rybízu a angreštu je vhodným nápojem ke všem studeným pokrmům a sýrům.

Reklama