Vánoční příběh paní Markéty

Další knihu, tentokrát pod názvem Krkouni… aneb leťte s námi na Bimbuli! posíláme paní Markétě z Telnice u Brna. Věříme, že dětská knížka bude skvělým letošním dárkem na oplátku pro jejího synovce.

 

 

 

Minulé vánoce pro mě byli ty nejkrásnější za 38 let mého života. Nikdy na ně nezapomenu. Jako dítě jsem vždy byla šťastná za každý dáreček, asi jako každé dítě. Od mých asi 18 let jsem ale dárky přestala dostávat, ale jen dávat. Nikdy mi to nevadilo, dárečky dávám moc ráda. S manželem jsme vždy byli domluvení, že si nic kupovat nebudeme, já sama jsem si to nepřála, protože vždy koupil nepotřebnou blbůstku za spoustu peněz, kterých mě bylo líto. Tak jsem si zvykla, že nic nedostanu. Ale jak šly roky a já byla starší a starší, tak přeci jenom mě to občas bylo líto. Vždy kamarádky i kolegyně vyprávěly a chlubily se, co pěkného dostali a mě vždy bylo trapně říkat, že jsem opět zlobila a nic nedostala. Až loni po tolika letech mě překvapily děti, ale ne moje, ale malý synoveček. Vždy Vánoce trávíme komplet celá rodina pohromadě a scházíme se na Štědrý den už ráno u rodičů, kde jsme společně až do večera. Takže i dárky vozíme tam a děcka jsou nadšení, že mají Ježíška u babičky, a pak ještě pozdě večer doma. Jako každý rok jsem rozdávala dárečky a najednou čtu moje jméno. Málem mě ten balíček překvapením vypadl z ruky. Zůstala jsem doslova v šoku. Když už jsem na něj nevěřícně koukala dlouho, tak synoveček křičel tetooooo honem si ho rozbal. Byli v něm 2 vlastnoručně vyrobené svíčky od malýho jen a jen pro mě. Musela jsem pak odejít, protože jsem dojetím začala brečet, že si na mě někdo vzpomněl a jen pro mne něco vyrobil. Ten pocit byl tak krásný, nepopsatelný. Byli to ty nejúžasnější moje Vánoce v mém životě. Neříkám že nedostanu nic, od rodičů tam mám vždy obálku s penězi, ale to prostě člověka nepotěší, když s tím počítá, ví kolik tam najde a je to stejný 30 let. Opravdu na tyto Vánoce budu vzpomínat dlouho.

P1150515

Paní Markéta nám navíc také poslala jako bonus vánoční recept na oblíbené cukroví její rodiny. Tak se nechte inspirovat jejími ořechovými rohlíčky i vy. Třeba se tento recept ujme také ve vaší rodině.

Jednoduché ořechové rohlíčky
50 dkg ořechů
60 dkg mletého cukru
10 dkg strouhanky
10 dkg pol, mouky
4 vejce
Vše smícháme dohromady. Těsto vyválíme, vykrajujeme rohlíčky a dáme péct na 120 stupňů. Uděláme krém např. máslo, cukr, pudink. Trubičkou dáme na rohlíčky krém a namočíme do čokolády. Jsou výborné, měkké, trošku křupavé a vždy jsou jako první pryč.
Reklama