Uvolněte se a oddejte se soli

Vzpomínáte na ten energizující příjemný pocit, který prožíváte během dovolené u moře. Nestojí za tím jen sluníčko a zasloužené chvíle bez pracovních starostí, ale také lázeň ve slané mořské vodě. Dopřejte si stejný relax také doma.

 

 

Prapodivný průběh letošní zimy pomalu přechází v okouzlující jarní dny a naše mysl začíná pracovat na vlnách dobré nálady. Nicméně slunečných dnů zatím není tolik, kolik bychom si přáli, a proto stojí za to na dobré náladě trochu zapracovat. Například tím, že si doma uděláte chvíli pro sebe, uvolníte se a pořádně si odpočinete.

 
Cestovní kancelář – Elixír mladosti

Možná jste již také zpozorovali, že po návratu z dovolené u moře se cítíte, jako byste o několik let opět omládli. A to jak vizuálně, tak i na duši. Ozdravné účinky jsou zde patrné na první pohled. Není totiž nad bezstarostné bosé procházky po písku, plavání ve slané vodě, dýchání přímořského vzduchu a užívání si sluníčka plnými doušky.

Proto také mnoho lékařů doporučuje pobyt u moře jako formu léčby – pro alergiky, astmatiky, ale také pro lidi s aknózními projevy či jiným kožním onemocněním. Avšak i zdravý člověk na sobě pocítí blahodárné účinky slané vody a slunce.

 

Zasloužíte si chvilku pohody i doma

Přestože se po návratu z dovolené opět zařadíte do stejných kolejí, není důvod si občas nerozpomenout na ty úžasné chvíle u moře. Vše co potřebujete je pytlík koupelové soli a aspoň půlhodina pro sebe.

Od nepaměti jsou koupelové soli pro své blahodárné účinky využívány k péči o pokožku. Koupel ve slané vodě totiž pomáhá udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožky, zjemňuje ji a vykazuje silné detoxikační účinky. Při výběru koupelové soli můžete sáhnout po kterékoli, která bude po ruce. My bychom doporučili například koupelové soli Andromeda nebo Prešovské, které nabízejí dobrý poměr mezi cenou a užitnými vlastnostmi. Kromě přidaného jódu doplní vodní lázeň o jemnou pěnu a příjemnou vůni, která funguje jako decentní aromaterapie. Přestože je dávkování čistě subjektivní, cílem by mělo být docílení takové koncentrace jako v moři, a proto pro co nejvyšší účinek vsypte do vany celý pytlík, tedy kilo koupelové soli. S teplotou vody to zbytečně nepřehánějte, protože byste jen zatížili oběhový systém, optimální teplota je 37 °C.

 

TIP: Protože relaxační lázeň trvá cca 30 minut, je pravděpodobné, že voda trochu zchladne. Trochu jí upusťte a nahraďte teplou.

Zdroj: Ogilvy & Mather Morava
Zdroj: Ogilvy & Mather Morava

 

Účinek relaxační lázně můžete snadno zvýšit, pokud si v koupelně zapálíte svíčky nebo aroma-lampičku a spokojíte se s takto decentním světlem.   

Jakmile se ponoříte do připravené lázně, nenechte se ničím rušit a začněte vnímat, jak se teplo rozlévá do všech zákoutí vašeho těla, jak se pokožka začíná pokrývat jemným filmem, jak se svaly pomalu uvolňují a špatné myšlenky odplouvají daleko do nedohledna. Cítíte to stejně?

Po koupeli se v optimálním případě doporučuje ještě teplý zábal a další chvíle pro odpočinek v trvání od 10 do 20 minut. Ale i teplý župan dokáže částečně tuto roli zastoupit, takže netřeba zoufat.

 

Solná koupel je nejen očistnou a příjemnou relaxací těla i duše, ale uvolňuje stres, pozitivně působí na pokožku, prokrvuje ji, vyplavuje toxické látky z těla a celkově ulevuje celému organismu od napětí. Buďte na sebe milí a udělejte si každý týden chvilku pro sebe. Třeba se rozvzpomenete, jaké to bylo naposledy a budete se o to více těšit na prázdninovou sezónu, která tu bude co nevidět.

Lucie Paseková

Reklama