Úspora energie a snížení hluku pomocí předokenních rolet

Zdroj: alibaba.com

Jistě jste někdy uvažovali o zvelebení svého bytu či domu. Zaměříme se hlavně na odstínění ostrého slunce a zvýšení soukromí našeho bytu. Jak již název napovídá, dnešním tématem rubriky Dům a zahrada budou předokenní rolety, žaluzie a markýzy.

Reklama

Předokenní rolety

V současnosti každá rodina spoří energickou náročnost bytu, kde se jen dá. Většina má nainstalována nové plastová okna, nebo o nich aspoň uvažuje. Jak ale zajistit své soukromí aby nám sousedé nekoukali například do obývacího pokoje? Na plastová okna lze instalovat vnitřní žaluzie, ale proč to dělat, když existuje jiné řešení s mnoha výhodami.

Tím řešením jsou předokenní rolety, kteréseinstalují se na vnější stěnu domu. Předokenní rolety mají několik nesporných výhod. Za prvé slouží jako stíněné obývacích prostor domu před sluncem. Zároveň slouží jako dobrý tepelný a hlukový izolant. V létě chrání před horkem z venkovního okolí. V zimě naopak zabraňuje úniku tepla z bytu ven. Udává se, že předokenní rolety snižují energetické náklady až o 40%.

Bydlíte-li blízko rušné silnice, předokenní rolety vás ochrání i před hlukem. Hluk sníží až o 7 dB.

Mnohdy palčivým problém je poškození oken ať již při bouřkách nebo nájezdem zlodějů. Předokenní rolety ochrání vaše okna před mechanickým poškozením a zároveň pomohou zabezpečit váš dům. Při stažených roletách má zloděj velmi ztíženou práci a raději si vybere jiný a snadnější cíl.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie plní výbornou stínicí funkci. Umožňují plynule regulovat množství slunečního světla pronikajícího do bytu. Vhodně odráží sluneční paprsky, čímž se v létě nebudeme trápit v přehřátých místnostech. Venkovní žaluzie se instalují převážně do moderních novostaveb a kancelářských budov. Ovládají se elektronicky, přičemž automatický systém umožňuje různé naklopení stínících lamel nebo automatické vytažení v případě silného větru.

Markýzy

Jistě to znáte, rádi byste poseděli s přáteli na terase, ale tu spaluje žár slunce, nikde není ani kousek stínu. Praktickým prvkem, který nejen zkrášlí náš dům, ale hlavně odstíní naší terasu nebo balkón, je markýza. Vytvoří dostatečné stínění a vy si tak budete moci užívat téměř neomezeného venkovního posezení. Markýzy se vyrábí v nepřeberném množství druhů a barevných provedení, kde si každý vybere to své.

Reklama