Tipy na moderní jídelnu

Základem každé domácnosti by měla být i jídelna. Právě v ní by se měla rodina pravidelně setkávat ke společnému jídlu. Proto by tento prostor měl být nejenom útulný, ale také dostatečně velký, aby každému poskytl dostatek místa na konzumaci svého pokrmu. Základem každé jídelny je samozřejmě jídelní stůl.

 

Velikost stolu volte podle počtu lidí

Jak již bylo zmíněno, kvalitní jídelní stůl je základem každé jídelny. Pokud nad jeho koupí také uvažujete, rozhodně volte jeho velikost s ohledem nejenom na vnitřní prostor, ale také s ohledem na počet lidí, kteří se u něho budou stravovat. Pokud žijete v bytě pouze ve dvou, plně vám bude vyhovovat stůl menší a zbývající prostor můžete využít jiným způsobem.

Komplet matus, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Komplet matus, zdroj: www.nabytekmirek.cz

Naopak početná rodina by se neměla tísnit a stůl by tak měl mít dostatečnou velikost. Obecně platí, že se více lidí vejde ke stolu kulatému, než ke hranatému. Stoly lze vybírat z mnoha různých materiálů, ale aktuálně je tím nejoblíbenějším a zároveň moderním materiálem prověřené dřevo. Proto pokud si vybíráte dřevěné stoly do vaší jídelny myslete na výběr dřeva, který může být smrk, borovice, bříza nebo luxusní dub. I z něho lze totiž vyrobit designově zajímavý a zároveň praktický stůl, který bude do interiéru výborně pasovat.

Kvalitní židle je základ

Pokud tedy máte stůl vybraný, následují židle. I ty je dobré vybírat ze dřeva, ideálně v kombinaci s kvalitním polstrováním. Oblíbené jsou však i dřevěné židle s prvky dřeva. Ten skvěle ladí se dřevem a vaše jídelna tak bude mít velmi moderní nádech. Ten mohou vytvořit i různé doplňky v podobě zajímavé slánky a pepřenky, popřípadě celého setu na dochucovací prostředky.

Fotel, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Fotel, zdroj: www.nabytekmirek.cz

Při zařizování jídelny také dbejte na to, aby byla sladěna se zbytkem prostoru, většinou kuchyně. Jenom málo rodin má samostatnou jídelnu a tak je jídelní kout součástí mnoha kuchyní. Pokud máte nedávno rekonstruovanou kuchyň, uvidíte, že výběr kvalitní jídelny bude zcela jednoduchý a zachováte tak příjemný moderní vzhled celé místnosti.

Zdroj: Moderní jídelna

Reklama