Stavba komínu ke krbovým kamnům

Rozhodli jste se ve svém domě, případně bytě, vystavět krb? Můžete volit zděný s krbovou vložkou, samostatně stojící krbová kamna, anebo krbová kamna částečně obezděná. Při výběru zohledněte technické a prostorové možnosti domu a poraďte se s odborníky o tom, jaký typ krbové vložky je pro váš interiér vhodný – zda ten s rozvody vzduchu, anebo vložka s výměníkem na teplou vodu.

Také je třeba vědět, jaký tepelný výkon má krbová vložka mít, aby mohla plně vyhovět vašim požadavkům. Ale ať už se rozhodnete pro kteroukoliv možnost, první co vás čeká je stavba komínu.

A jak by tedy stavba komínu měla probíhat?

Při stavbě nového či rekonstrukci stávajícího komínu byste měli vzít v úvahu několik důležitých faktorů, například:

  • U novostaveb se zpravidla používá samonosný nerezový komín, což je velmi kvalitní komínový systém.
  • U starších nemovitostí je důležité nejprve nechat odborně posoudit stav současného komínu – zda je technicky v pořádku, a pak také, jestli pro daný záměr vyhovují jeho parametry.

Někdo by se rád do stavby komínu a krbu pustil svépomocí – tehdy je potřeba si uvědomit, že je nezbytné použít jenom certifikované kamnářské materiály: komínové a kamnářské tmely, omítky, kamnářské izolační desky, speciální lepidla, a podobně; musíte vědět, že při stavbě komínu se nesmí zapomenout na hydroizolaci; je nutné se s někým poradit o tom, jestli je vhodný komín jedno nebo dvouprůduchový, nebo zda volit dvouplášťový nerez komín pro odkouření s přirozeným tahem spalin. A pozor na nesystémové, takzvané “individuální“ komíny! Pamatujte, že na komín budete potřebovat i revizní zprávu.

Pokud tedy nejste odborníky na tuto stavební činnost, je rozhodně vhodnější nechat si komín a krb instalovat jako kompletní otopný systém, se zárukou odborného provedení montáže celého zařízení. A k tomu například slouží společnost Krby Morava. Společnost se zabývá projektovou a projekční činností, může navrhnout optimální řešení výstavby komínu a krbu, včetně 3D vizualizace a vypracovat nezávaznou cenovou kalkulaci. Pak už bude záležet jen na vás, jak se rozhodnete.

Komerční sdělení

Reklama