Sportovní hry seniorů měly úspěch

Kouč, fitness trenér a organizátor mnoha sportovních projektů David Huf (42) má opět další úspěšnou akci za sebou. Tradiční Sportovní hry seniorů i letos na pražský stadion Na Kotlářce přilákaly nejen VIP osobnosti, ale i mnoho nadšených seniorů.

Sportovní hry seniorů přišli podpořit i osobnosti ze světa sportu, jako atlet Imrich Bugár, mistryně Evropy v aerobiku Olga Šípková nebo sportovní gymnastka Bohumila Řešátková Řimnáčová či zpěvačka Jiřina Anna Jandová. Moderátorem dne byl sportovní komentátor České televize Jakub Bažant.
„Před 4 lety jsem přemýšlel čím ještě vylepšit náš celoroční projekt cvičení pro seniory, tak mne napadly sportovní hry seniorů, které vnímáme jako akci s určeným termínem, na který se senioři těší a berou jej, jako sportovní hantýrkou řečeno, „vrchol sezóny“,“ řekl hned v úvodu sportovního dne organizátor akce David Huf, mistrem Evropy a mistrem světa ve sportovním aerobiku, kouč, fitness trenér a odborník na zdravý životní styl.

Jak sám podotýká, v první řadě musí dát včas finance na akci, což ne vždy je jednoduchá

Zdroj: Buď fit seniore
Zdroj: Buď fit seniore
záležitost. „V rámci realizace mám již za těch 5 let ustálený skvělý tým, který se podílí na vlastní přípravě a organizaci. Vždy se snažíme přijít s nějakým vylepšením a něčím novým což z této poměrně jednoduché akce vytváří pro účastníky i pro nás organizátory nezapomenutelný zážitek,“ přiznává Huf, který i záměrně akci připravil jako dárek seniorům.

„Hry jsme uspořádali 30. září jako oslavu Mezinárodního dne seniorů, který připadá na
1. října
. Viditelně to všechny potěšilo,“ dodal Huf, kterého přišlo podpořit mnoho zajímavých VIP hostů. Mezi ně bezesporu patřila Bohumila Řešátková Řimnáčová, účastnice olympiády v Mexiku 1968 a mistryně světa ve sportovní gymnastice v družstvech společně s Věrou Čáslavskou.

„Z akce jsem nadšená. Je skvělé, že lidé jako je David Huf myslí i na stáří. Bohužel problematika seniorů je sice možná zajímavá, ale bohužel ne vždy dojde k pomoci, a to především té finanční. Naštěstí práce, kterou odvádí pan Huf se svým týmem je viditelně úspěšná,“ pochvalovala si Bohumila Řešátková Řimnáčová.

Dalším příznivcem sportovních her z řad slavných sportovců byl bývalý atlet Imrich Bugár, diskař, stříbrný olympionik z Moskvy (1980), mistr Evropy (1982) a mistr světa (1983) byl v 80. letech šestkrát zvolen Atletem roku a jednou Sportovcem roku. „Dnes jsem spíše ryze přihlížejícím sportovcem. V červenci jsem si nechal vyměnit koleno, takže rehabilituju. Jezdím na rotopedu, chodím plavat, později mě čeká posilování,“ přiznal Bugár.

Na akci nechyběla ani dlouholetá kamarádka a kolegyně Davida Hufa Olga Šípková, dvojnásobná mistryně Evropy ve sportovním aerobiku žen z let 1995 a 1997, čtyřnásobná mistryně České republiky mezi lety 1993 až 1998 a mistryně světa z roku 1997. „S Davidem moc ráda spolupracuji. Práce se seniory je velmi naplňující. Člověk věkem mění nejen hodnoty, ale i postoj k životu,“ uvedla Šípková, která si i některé disciplíny sportovních her vyzkoušela.

Za mladou generaci, dorazila podpořit seniory dcera zpěváka Dalibora Jandy Jiřina, která zpestřila program několika písničkami na podiu. „Byl to úžasný zážitek. Jsem ráda, když mohu podpořit dobrou věc,“ řekla Jiřina Anna Jandová, která na akci oslavila své 27. narozeniny. Mimo koncertování, aktuálně dokončuje svou novou desku.

Aktuálně mimo jiné projekty již David Huf připravuje další ročník Sportovních her seniorů. „V případě reálné finanční podpory jsme úspěšní spíše u našich stálých partnerů, kteří nás znají, a funguje zde již vzájemná důvěra. Bez nich bychom to nezvládli. Velké díky za stálou podporu patří hlavně Hlavnímu městu Praze, Pražským Službám, Nadačnímu fondu Veolia a České Unii Sportu,“ dodal organizátor Huf, který se rozhodně v podpoře starých lidí našel.

Sportovní hry seniorů

Sportovní hry seniorů pořádá nezisková organizace Buď fit seniore. Založil ji David Huf, bývalý mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku, který se v posledních letech věnuje vedle individuálního trénování především cvičení se seniory.

Buď fit seniore má za cíl poskytovat zdarma aktivním seniorům pravidelné vhodné cvičební aktivity pod vedením profesionálů, a to v průběhu celého roku. Smysluplnému trávení volného času ve skupinkách vytváří podmínky pro navazování nových vztahů a přátelství, a je tedy prevencí proti vyčleňování a osamělosti seniorů.

Zdroj: Buď fit seniore
Zdroj: Buď fit seniore

Sportovní hry seniorů je akce zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží. Hry jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše. V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z Prahy, ale dalších měst naší republiky.

V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 180 seniorů, kteří soutěžili v Nordic Walkingu, biatlonu, slalomu, pétanque a běžecké štafetě 4x100m. „Za své výkony by se dnešní závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci!“ komentuje výkony seniorů ředitelka NF Veolia Vendula Valentová.

Více informací naleznete na www.budfitseniore.cz

Reklama