Soutěž

Soutěž o knížky pro vnoučata

Poslední soutěže na našem webu byly zaměřeny na dospělé čtenáře, dnes si ale výhru nejvíce užijí malé děti. Soutěžit totiž budeme o tři dětské knížky z nakladatelství Portál.

První knížku nejvíce ocení začínající čtenáři. Jedná se o titul Zvířátka, který napsala Eva Horáková a ilustrovala Vendula Hegerová. Kniha je plná krátkých pohádek a příběhů o zvířátkách, je napsaná v krátkých větách a velkým písmem, hravě ji tak zvládnou přečíst i děti, které se zrovna naučily abecedu.

Druhou stejně krásně ilustrovanou knihou věnovanou do soutěže je Mraveneček na cestách od Stanislavy Reschové. Obrázků se v tomto titulu opět chopila Vendula Hegerová. Knížka je vhodná pro předškoláky a děti mladšího školního věku, je tvořena krátkými příběhy malého mravenečka, který touží poznat svět. Na konci každé kapitoly se děti dozví něco zajímavého o jedné z postav příběhu a vyřeší zábavný úkol nebo hádanku.

Poslední žhavou novinkou letošního roku je kniha Haló, haló, paní Kočko! od Ľuboslava Paľa. Obrázková knížka je o myších brášcích, kteří děti prostřednictvím svých příběhu vtáhnou do děje. Je plná napětí a poselství. Vhodná je pro děti od 3 do 7 let.

Tak co, která knížka vás zaujala nejvíce? Na stránkách nakladatelství Portál jich najdete ještě mnohem více, některé dokonce i s vánoční tématikou. Navíc do konce týdne můžete knihy nakoupit s 20% mikulášskou slevou.

A jaká bude soutěžní otázka?

JAKÉ DALŠÍ 3 KNIHY VHODNÉ PRO PRVNÍ ČTENÍ NAPSALA SPISOVATELKA EVA HORÁKOVÁ?

Správnou odpověď najdete na stránkách nakladatelství Portál.

Odpovědi zasílejte na i-senior@email.cz do 21. prosince 2018 a do předmětu uveďte Soutěž dětské knihy. O tom, kdo vyhrál, se dozvíte dříve, než přijde Ježíšek. Za knihy věnované do soutěže velice děkujeme nakladatelství Portál.