Soutěž o dvě knihy Pivní putování

Ve spolupráci s internetovým knihkupectvím KNIHCENTRUM.cz vám přinášíme soutěž o dvě knihy Pivní putování, kterou mnozí znáte z dokumentárního cyklu České televize.  

Pojďte s námi za nápojem, od pradávna drahým Čechům, Moravanům i Slezanům. Za mokem zlaté barvy, řízné chuti a sametové pěny.

Pedagog a lékař Zdeněk Susa putuje v doprovodu svého kolegy, jehož jméno vám prozatím zatajíme, českou krajinou po pivovarech i pivovárcích, existujících i zaniklých. Po jejich historii, výrobě i zasazení do krajiny, které je mnohdy důležitější, než by se mohlo zdát.

Zdeněk Susa doplňuje putování vyprávěním o osobnostech spjatých s pivem, líčeným s humorem sobě vlastním. Dozvíte se tak třeba, v čem spočívala heroická síla Gustava Frištenského, co se skrývalo za poetickým tuláctvím Karla Hynka Máchy a jak snášela své vdovství Eliška Rejčka. Možná vás to překvapí, ale všechny zmiňované (a nejen ty) provázelo během jejich života právě pivo! Tyto příběhy jsou vyprávěny s laskavou nadsázkou i nemalým přesahem do kultury a historie.

Stejně jako ve stejnojmenném pořadu České televize, podle nějž kniha volně vznikla, jsou pasáže o pivovarech a výrobě piva doplněny slovem lékaře, dobovými i současnými fotografiemi a také výstižnými ilustracemi grafika Františka Žáčka.

Soutěžní otázka

V doprovodu kterého kolegy Zdeněk Susa v knize Pivní putování objevuje krásy pivovarnictví?

Nápovědu naleznete na stránkách internetového knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ.

Své odpovědi nám zasílejte do 4. července na e-mail i-senior@email.cz. Do předmětu uveďte Pivní putování. Nezapomeňte také sledovat náš facebookový profil i-Senior.cz.

Pivní putování, foto: i-Senior.cz
Pivní putování, foto: i-Senior.cz
Reklama