Snadný úklid s robotickým vysavačem

Doma si přejeme mít čisto a útulno, ale ruku na srdce. Uklízení a zvláště luxování zrovna nepatří mezi nejoblíbenější aktivity. Ve stáří je situace ještě ztížená horší pohybovou aktivitou a ubývající sílou.

 

 

Zápasit s mnohdy těžkým vysavačem a vymotávat se z dlouhé elektrické šňůry není zrovna komfortní. Ale co dělat, když drobky na podlaze a chlupy od domácích mazlíčků stále přibývají a vnoučata mají na luxování čas pouze jednou týdně.

 

Robotický vysavač irobot Roomba

Praktickým řešením je robotický vysavač irobot Roomba, který veškerou práci odvede za vás. Dovede z podlahy uklidit prach, špínu, drobky, ale i chlupy domácích mazlíčků.

Robotický vysavač je šikovným domácím pomocníkem, který za sebou netáhne žádnou elektrickou šňůru. Nemusíte ho ovládat, ani ho hlídat, aby například nespadl ze schodů nebo nepřevrátil květináč na podlaze. Sám totiž dobře ví, v který den má uklízet, a jaké místnosti vysát. Zároveň je ohleduplný k vašim stěnám a nábytku. Díky speciálním senzorům nenaráží do nábytku, ale ani do domácích mazlíčků, a dovede vysát všechny rohy v místnosti.

Robotický vysavač výborně zvládá obtížně dostupné prostory pod skříní a za závěsy. Speciální boční kartáče také dokonale vyčistí postranní lišty, které byste jinak museli umývat mopem.

 

Zdroj: roboticky-vysavac.cz
Zdroj: roboticky-vysavac.cz
Úklid v libovolnou denní dobu

Robotickým vysavačům lze nastavit přesný čas, ve kterém mají začít uklízet. Mohou například luxovat, když jste na odpolední procházce, po úklidu vysavač irobot Roomba 780 sám zajede na své parkovací místo, kde si dobije baterie.

Dalším přínosem těchto šikovných vysavačů je, že nemusíte hlídat, zda mají plný odpadkový pytel. Potřebuje-li vysavač vyprázdnit, jednoduše vás upozorní zvukovým i světelným znamením, které nepřehlédnete. Vy se tak o vysávání nemusíte vůbec starat a přitom budete mít vždy čisté koberce a podlahy. Navíc vůbec nezáleží na druhu podlahové krytiny. Robotický vysavač irobot Roomba 620 zvládne vyčistit všechny druhy podlah.

 

Vysoká cena robotických vysavačů je minulostí

Argumentem proti pořízení robotických vysavačů byla jejich vyšší pořizovací cena. Nyní již to však neplatí. Chcete-li klasický kvalitní vysavač s dostatečným výkonem, zaplatíte za něj v obchodě daleko více a navíc ho musíte ručně obsluhovat. Za tu samou či dokonce nižší cenu pořídíte robotický vysavač, kterému se nemusíte věnovat, ani dokupovat drahé odpadkové sáčky.

Chytré robotické vysavače se stávají běžnou součástí domácností, aby ulehčily život svým majitelům. Již se dále netrapte s ručním vysavačem a pořiďte si šikovného pomocníka i vy.

 

Reklama