Saskia Burešová slaví narozeniny. V televizi působí neuvěřitelných 51 let!

Právě dnes slaví narozeniny známá televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová. Na televizních obrazovkách ji v Kalendáriu vídáme každou neděli již 25 let. V televizi však působí mnohem déle. Neuvěřitelných 51 let. Věk paní Burešové záměrně nyní neprozradíme. Saskia Burešové je stále šarmantní a okouzlující dámou, které by nikdo její věk netipoval, neboť vypadá stejně půvabně, jako když v televizi začínala.

Čas nelze zastavit, jako by nám sděloval každý díl televizního Kalendária, který připomíná významná výročí. To však neplatí u Saskie Burešové, která téměř zákonitosti času popírá. Od doby, kdy nastoupila do tehdejší Československé televize, se příliš nezměnila. Jak o sobě často říká: „Mám stejný účes i stejné názory. Jsem konzervativní.“  A to nebývá na škodu.

51 let na televizních obrazovkách

Saskia Burešová začala v Československé televizi působit v roce 1967. Tehdy s Eduardem Hrubešem uváděla čtrnáctideník Poštovní schránka, který byl zaměřen na vojáky základní služby. Na pořad si již vzpomíná málokdo. Do našeho podvědomí Saskia Burešová neodmyslitelně vstoupila televizním pořadem Kalendárium, který se vysílá každou neděli již 25 let. Pořad se stal legendou, neboť ho alespoň částečně znají všechny věkové generace.

Kromě Kalendária Saskia Burešová namlouvá populárně naučné filmy. Její projev je vždy kultivovaný, spisovný a za každých okolností profesionální. Saskia Burešová je příkladem, že pokud jste ve svém oboru profesionálem, je věk pouze číslovkou a nikoliv omezujícím limitem. Paní Saskii přejeme k 72. narozeninám vše nejlepší, pevné zdraví a neutuchající elán do práce.

Reklama