S elektronickým obojkem váš pes již nikdy neuteče

Necháváte vašeho pejska na procházkách pobíhat na volno, nebo ho máte vždy vzorně na vodítku? Jestliže ho necháváte na volno, pak jste možná již zažili nervydrásající okamžiky, při kterých pes utekl za zajícem nebo srnou. V takových případech bohužel nepomáhá volání, ani lákání na pamlsek. Víme však, co psa při nepovolených útěcích spolehlivě zastaví.

Psi jsou svou povahou lovci a slídiči, kteří milují pronásledování jiných zvířat. Potlačit tyto pudy výcvikem ale není vůbec jednoduché, zároveň ani nemožné. Šikovnou pomůckou, se kterou zabráníte útěkům je elektronický obojek.

Zvládnutí krizových situací

S elektronickým obojkem snadno zastavíte náhlý útěk psa a zamezíte nevhodnému chování v podobě skákání na lidi nebo obtěžování jiných psů.

Dosáhnete toho pomocí krátkých elektrostatických impulsů, které pes dostane z přijímač umístěného na obojku. Impulsy jsou pro psa nepříjemné, ale zároveň zcela neškodné. Po impulsu se pes zalekne a svého chování ihned nechá.

Vedle elektrostatických impulzů jsou obojky většinou vybaveny také vibracemi a zvukovým znamením. Díky těmto funkcím psa upozorníte na nevhodné chování, jestliže vás i přesto neuposlechne, dostane krátký impuls, po kterém si své špatné chování uvědomí.

Pomocník při výcviku

Elektronický obojek Canicom 1500, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz
Elektronický obojek Canicom 1500, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz

Elektronické obojky nepomáhají pouze při útěků psů. Jejich hlavní funkcí je pomoc při výcviku, kdy vibrací nebo elektrostatickým impulsem psa upozorníte na špatně provedený povel. Výcvik proto můžete provádět i na velké vzdálenosti.

Jak elektronický obojek funguje?

Výcvikový obojek se skládá z přijímací jednotky umístěné na obojku psa a z vysílače, kterým se obojek ovládá. Přijímač obojku, pak podle zvoleného typu, vysílá zvukový signál, vibrace nebo slabé elektrostatické impulzy, které přimějí psa k zanechání nežádoucí činnosti.

Na výběr se nabízí celá řada elektronických obojků, které se liší nabízenými funkcemi, dosahem signálu i počtem ovládaných psů. Pro malé psy je vhodný elektronický obojek Dogtra iQ Plusdosahem 400 metrů a možností nastavení intenzity impulsů ve 100 úrovních.

Pokud však hledáte obojek s vyšším dosahem, až 1 500 metrů, pak zvolte obojek Canicom 1500, se kterým můžete najednou ovládat až 4 psy, zatímco vysílač je vybaven přehledným a podsvětleným displejem a vyniká snadnou obsluhou.

Protištěkací obojek PetSafe, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz
Protištěkací obojek PetSafe, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz

Protištěkací obojky

Jestliže váš pes v době vaší nepřítomnosti stále štěká, lze ho zlozvyku odnaučit speciálním protištěkacím obojkem. Ten dokáže spolehlivě rozpoznat štěkot psa od jiných zvuků a štěkotu cizích psů. Při štěkání pak psa upozorní zvukovým znamením a poté krátkým impulsem, po kterém pes přestane štěkat. Spolehlivým obojkem pro odnaučení štěkání psa je protištěkací obojek PetSafe, který automaticky dovede zvyšovat intenzitu impulsů.

Kde elektronické obojky pořídit?

Kvalitní elektronické obojky za výhodné ceny pořídíte v internetovém obchodě www.elektronickeobojkypropsy.cz nebo přímo v kamenné prodejně v Havlíčkově Brodě, na ulici Dolní 152.

Obchod Elektronické obojky pro psy vyniká rychlými službami, širokým sortimentem produktů a kromě zaslání zboží na vaši adresu můžete zvolit formu odeslání na jedno z více než 300 výdejních míst. Při objednávce na 1 900 Kč navíc neplatíte žádné poštovné.

O kvalitě služeb svědčí také možnost nepoškozené zboží do 60 dnů vrátit nebo vyměnit za jiný model.

Reklama