Rekonstrukce bytového jádra

Ať už stavíte dům, rekonstruujete byt, vždy největší práci dá kuchyň a koupelna. Jedná se o nejnáročnější, jak finančně, tak i stavebně, místnosti našich domácností, které si ale čas od času změnu k lepšímu zaslouží. A dnes bude řeč právě o té druhé zmiňované, o koupelně.

 

 

Rekonstrukce bytového jádra trápí nejednoho obyvatele paneláku. Pokud ale patříte k těm, co se k této nepopulární činnosti ještě nedostali nebo k těm, co o ní už pár dní uvažují, pak si na ní vyhraďte kolem 14 dní, pokud zvolíte variantu, že si pozvete odbornou firmu. V opačném případě bude záležet na vašem časovém volnu a také šikovnosti.

Časový harmonogram rekonstrukce bytového jádra

První den vás bude čekat bourání, které bude spočívat v kompletním vybourání starého jádra. Po odvozu veškerého bordelu, který ve vašem bytě jistě nastane, by se ještě první den mělo stihnout založení nových stěn.

V těch se ale bude pokračovat až den druhý, kdy dojde k vyzdění nových příček. Během dalších dní potom přijde na řadu instalace nových rozvodů, jednak elektroinstalace, ale také i odpadu a vody. Čtvrtý den je také ten pravý na stěrkování podlahy.

Pátý den začne začišťování stěn a penetrace, kdy po dalších úpravách může na druhý den začít obkládání stěn a spárování.

Zapomenout nesmíme kolem devátého dne také na montáž vany či sprchového koutu, který se musí dozdít a doobložit. Mezi poslední podobné práce pak už spadá jen položení dlažby, na kterou úzce navazuje poslední spárování.

A potom už je to jen na vás, jaký budete chtít hezký koupelnový nábytek. Inspiraci opět najdete v nejednom kamenném či internetovém obchodě, a my jako tip přinášíme obchod rasub.sk. Tam najdete také plno druhů umyvadel, van či sprchových koutů.

Hezké koupelny jsou většinou pro potěšení ženy, abychom však také na konec potěšili i muže, máme i pro vás tip na jeden ověřený slovenský internetový obchod. Ať už pánové budete potřebovat těsnění do aut či jiné doplňky, pak novotechno.sk je pro vás tím pravým pomocníkem.

Reklama