Recepty | i-Senior.cz

Rychlé a snadné recepty pro babičky, které už neví, co vařit vnoučatům o prázdninách

Dva měsíce prázdnin jsou poměrně dlouhá doba na to, abychom zvládli vždy uspokojit mlsný jazýček našich vnoučat. Pokud máte doma vybíravé dětičky a nevíte, co jim zas uvařit k obědu, má pro vás naše redaktorka Irena pár vyzkoušených tipů.

Slupky ze zeleniny nepatří do koše. Jak připravit ze zbytků domácí vegetu?

Za jídlo v dnešní době utratíme více než bychom chtěli. Řada starších lidí navíc s penězi nevychází, a tak nakupuje skutečně jen základní potraviny, a to ještě v omezeném množství. Pojďme se podívat na pár skvělých tipů našich babiček, díky nimž dokážete připravit skvělé pochoutky ze zbytků, které většinou končí v koši.

Nekupujte drahou mozzarellu, vyrobte si ji doma ze dvou surovin

Mozzarella je oblíbená italská pochoutka z buvolího mléka. V obchodě ji lze koupit obvykle za 30 Kč, cena některých značek pak dosahuje i 40 Kč za 125 gramů. Doma si připravíte stejnou gramáž za méně jak 25 korun. Pojďme se podívat, jak na to.

Pro churros nemusíte až do Španělska. Připravte si sladkou specialitu i doma

Churros je výtečným sladkým pečivem, které milují děti i dospělí. Přidá-li se k němu ještě čokoláda, pak jen stěží odoláte. Pokud proto marně přemýšlíte, čím překvapit vnoučata, připravte jim právě tuto pochoutku. Recept je velmi jednoduchý, a to nejen co se přípravy, ale také ingrediencí týká.

Láska prochází žaludkem v každém věku

První máj jako lásky čas vybízí k romanticky strávenému dni, který snad ani nemůže začít jinak než skvělou snídaní. Letos si na ni bohužel do útulné kavárničky nezajdete, ale zato máte možnost odzbrojit svou drahou polovičku vlastním kulinářským výtvorem.

Jak připravit tradiční velikonoční hostinu?

Velikonoce jsou pomalu za dveřmi, a tak je na čase připravit se na slavnostní hostinu. Inspirujte se, co by rozhodně nemělo na velikonočním stole chybět.

Vyzkoušejte výtečné valentýnské řezy

Že láska prochází žaludkem není žádné tajemství. Svátek svatého Valentýna si proto vyžaduje speciální sladký recept. Valentýnským řezům jen málokdo odolá.

Cukroví nemusí být tučná klasika. Jak z tradičních receptů vykouzlit zdravější verze?

Už vás nebaví tradiční cukroví, které pečete každoročně? Rádi byste vyzkoušeli něco nového a hlavně zdravého, ale obáváte se, aby se vám novoty vyplatily a rodina...

Máte plnou zahradu cuket? Poradíme, jaké delikatesy se z této zeleniny dají připravit

Období cuket je v plném proudu. Nejenže jsou jich plné supermarkety, ale ti šťastnější z nás jich mají i plné zahrady. Jakmile se tahle plodina přemnoží,...

Víno a sýry: Užijte si spojení netradičních chutí, které si zamilujete

Jaké sýry s vínem správně kombinovat? Jak si správně vychutnat bílé a červené víno? Jaké je tajemství degustace vína? Přečtěte si dnešní gurmánský tip.

Halušky bez mouky a brynzy. Jak si připravit odlehčenou verzi slovenského pokrmu?

Milujete slovenské tradiční halušky? Jen při pomyšlení na ně se vám sbíhají sliny? Komu by se ale chtělo v těchto tropických dnech stát celé dopoledne v kuchyni? Navíc...

Recepty našich babiček: Bezové řízky jsou v zahraničí vyhledávanou delikatesou

Černý bez se využívá v lékařství i kulinářství již od starověku. Poznejte, v čem tkví kouzlo černého bezu a poznejte recept na bezové řízky.

Je to vůbec k snědku? Dezerty, které klamou vzhledem, ale chutnají výtečně

Co si takhle v cukrárně objednat použitou houbičku na mytí, popelník plný cigaret nebo lidské srdce? Říkáte si, že to není možné? Ano, v českých cukrárnách...

Originál je jen jeden a my známe recept. Připravte si doma tradiční vídeňský Sacher...

Asi nejznámějším vídeňským dezertem je Sacher dort, který má na svědomí Franz Sacher. Pokud stejně jako my ani vy nemůžete této výtečné čokoládové pochoutce...

Doporučujeme