Protihluková izolace vás zbaví nejen věčných hádek od sousedů

Snažíte se usnout a v tom vás nepatrný kousek od sladkých snů vytrhne výtah. Ano, v panelácích není žádným tajemstvím, že z bytů je slyšet zvuk výtahu, odemykání dveří u sousedů nebo výchovná hádka z chodby. Jenže hluk se do našeho bytu často nemusí šířit jen od sousedů a jen v paneláku, mnohem častěji jsme obklopeny nežádoucími zvuky i z domácího prostředí. Nevěříte?

Možná si říkáte, že jste si již na všechny ty zvuky za ta léta zvykly a že je prostě ignorujete. Možná vás ale každý nepatrný zvuk vytrhne od rozdělané práce a horko těžko se začínáte znovu soustředit. Ať už je vaše situace jakákoli, začněte ji řešit, a to co nejdříve. I zdárná ignorace nežádoucích zvuků může vést k vážným a hlavně dlouhodobým zdravotním problémům.

Ovšem pozor! Nemyslete si, že nebydlíte-li v paneláku, pak se vás žádné takové zdravotní problémy nemohou týkat.

Bolí vás často hlava? Trpíte na migrény? Jste unavení i po krátké námaze? Nemůžete spát? Cítíte podrážděnost? Jste roztěkaní a dlouho u ničeho nevydržíte?

Pokud i s nepatrnou částí otázek souhlasíte, pak začněte nežádoucí zvuky řešit.

Protihluková izolace přichází na řadu jako poslední

S čím začít jako první? Nejdříve musíte identifikovat, odkud k vám hluk přichází. Ne vždy totiž zvuky mohou přicházet z vašeho okolí či od sousedů, často se zdroj může ukrývat ve vašem pokoji. Typickým příkladem je například lednice, většinou tedy stará lednice. V tomto případě je řešením koupě nové, tím se zbavíte nejen nežádoucího zvuku, ale často novu ledničkou i ušetříte za spotřebu a zkrášlíte si kuchyň.

Jenže co když problém není ve starých spotřebičích? Potom je důležité zvážit rozmístění a celkové uspořádání nábytku ve vašich pokojích. Kdo by neznal akustiku pokoje před nastěhováním? Ozývá se opravdu vše. Poté tedy přichází na řadu fyzika a s ní odraz zvuku. Řešením může být pouze přemístění některých kousků nábytku nebo doplnění. Tento problém je většinou ve velkých rozlehlých místnostech. Pokud by toto řešení nepomohlo, můžete využít nejrůznější druhy akustických pěn, a pokud ani ty nebudou řešením k lepšímu, pak přichází na řadu protihluková izolace.

Zdroj: Akusticka-pena.cz
Zdroj: Akusticka-pena.cz
Bojujte proti nežádoucím zvukům protihlukovou izolací

Co když tedy jde hluk z venku? Ruší-li vás při spánku, obědě i televize nežádoucí zvuky od sousedů, pak je vhodným řešením lisovaná akustická izolační deska. Ta se vyrábí z kousků polyuretanové pěny, které jsou pod vysokým tlakem slisovány dohromady. Právě díky této technologii je výsledkem to, že zvuky, které k vám jdou od sousedů, se v lisované desce doslova utopí. K vám se tak kromě ticha nedostane vůbec nic.

I když ano! I přes protihlukové desky k vám může sem tam linout nějaký ten hluk, ale oproti tomu, co zažíváte nyní, to pro vás bude příjemným zpestřením ticha. Pokud tedy vedle vás nezkouší sousedův syn se svou novou kapelou, pak je nutné radikálnější řešení.

[vsw id=“u2zNjRhyaSg“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

 Zdroj: www.akusticka-pena.cz

Reklama