Prospěšné plavání kojenců

V kalendáři nám už oficiálně začal podzim, ale babí léto se přihlásilo poměrně brzy. Bohužel tropická vedra už nás určitě nečekají. Ale zábavy typické pro letní dny se vzdávat nemusíme. A to ani tehdy, pokud máme doma nějaké to „mrně“.

 

Reklama

 

Ať už vám říká maminko, tatínku nebo babičko a dědečku, plavání si s ním užijete určitě v každém věku. S kurzy plavání kojenců se dnes však roztrhl pytel. Není to ale vůbec na škodu, protože miminko může začít s plaváním ve vaně již kolem 14 dnů věku a od 6. měsíce pak s ním můžete zajít i do bazénu.

V kurzech se se svým malým nejen dostatečně sblížíte, ale uděláte hodně i pro jeho psychiku. Hlavním úkolem je nejen vychovat kojence k aktivnímu pohybu, ale takové plavání má i spoustu přínosů pro jeho zdraví. Otužuje a příznivě ovlivňuje srdeční systém, zlepšuje střevní peristaltiku, plavající děti lépe spinkají a v neposlední řadě pak pohyb ve vodě pomáhá odstraňvoat různé nedostatky a vady v držení těla.

Je ale těžké vybrat ten správný kurz plavání  kojenců, batolat a předškoláků, tak aby se tam líbilo nejen vám. Například miniškolka Zahořánek právě takové kurzy pořádá. Jejím velkým plusem je, že nemusíte do žádného veřejného bazénu, ale sama školka jeden takový vlastní i s mnoha výhodami. Například pokud vám miminko už odroste, nemusíte se kurzu vzdávat. Stačí si v centru Zahořánek udělat certifikovaný kurz pro instruktory kojeneckého plávání a štěstí a radost z malých „šikulů“ můžete prožívat i nadále. Takže hurá na plavání, ať už do města Beroun, nebo někam blíže k vašemu domovu. Plavání kojenců, plavání Beroun.

 i-Senior.cz

Reklama