Připravte vaše auto na zimu

Sníh se nám na silnicích ještě neobjevil, avšak první ranní námrazy, už máme za sebou. Troufla bych si říci, že teď už to bude s počasím jen horší a horší. Měli bychom tedy nejen pamatovat na sebe a pořádně se oblékat do teplého, ale také připravit na zimní období naše auto.

 

Zimní pneumatiky

Listopad nám pomalu končí, a tak je předpoklad, že každý správný řidič už by měl mít přezuto. I když pořádná sněhová nadílka ještě nepřišla, rozhodně bychom neměli funkci zimních pneumatik podceňovat. Ba naopak chytrý řidič se proti ledu pojistí dvakrát a pro jistotu si pořídí také sněhové řetězy.

Kontrola především

Zkontrolovat baterii, hustotu chladicí kapaliny, světla a nemrznoucí směsi. Dále by kontrolou vašeho bystrého oka mělo projít gumové těsnění, včetně samozřejmě i neméně důležitých stěračů. Pro kontrolu budete potřebovat také praktičtější věci, v podobě například pracovních rukavic. Jestli tedy nepřenecháte kontrolu na profesionálech, pak to budete mít celé v čistotě. V opačném zmiňovaném případě se můžete podívat na elstrote.sk, kde najdete všechen pracovní oděv, co by se vám mohl třeba hodit.

Hýčkejte své auto

Pokud vaše auto prochází korozí, pak mu určitě dopřejte trochu té „ozdravné kúry“. Bojujte se rzí ještě před vypuknutím zimy, protože pak už by mohlo být pozdě. Tak samo nezapomeňte, že auto není jen zevnějšek, ale také vnitřek musí být čistý a pohodlný pro bezpečnou jízdu. Pokud tedy již dlouho uvažujete o objednání autopotahů, nových koberečků či rádia, pak na nic nečekejte a pořiďte si novou výbavu třeba pod stromeček k Vánocům. I vaše auto si přece zaslouží každý rok něco nového. Inspiraci můžete hledat na autovybava.sk.

Reklama