Přímotopy přenosné přinášejí během zimy okamžitý komfort

Nefunguje váš centrální systém vytápění tak, jak byste si představovali? Potřebujete teplo okamžitě, například když přijde nečekaná návštěva nebo předtím, než naplno roztopíte svůj starý kotel? Vsaďte na elektrické přímotopy přenosné a stížnosti na vlezlou zimu z vašeho konverzačního repertoáru zaručeně okamžitě zmizí!

Vysoký výkon, malé rozměry a nízká hmotnost

Jen málokdy se přímotopy přenosné používají jako primární zdroje tepla. My se tedy dnes zaměříme spíše na jejich doplňkové využití doma, ale také na chatě nebo třeba v dílně. Uplatní se totiž i tam, kam by se běžné vytápěcí systémy jednoduše nevešly. Obejdou se bez složitých stavebních úprav i návštěvy odborníka při instalaci. Jednoduše je zapojíte do zásuvky a budete si užívat příjemného tepla téměř okamžitě.

Přímotopy přenosné využijete doma i na chatě

Stačí jedna funkční elektrická zástrčka a máte teplo zajištěno. Přímotop jednoduše postavíte kamkoliv a během několika minut budete mít tepla na rozdávání. A co když nemáte vůbec žádnou volnou podlahou plochu? Pak určitě využijete přímotopy závěsné, ideální i do domácností s malými dětmi nebo zvířaty, jenž by se mohli o rozpálené tělo přímotopu nepříjemně poranit. Kvalitním modelům nedělá problém ani časté stěhování z místa na místo, a díky svým kompaktním rozměrům se pohodlně vejdou i do kufru auta, mířícího třeba na chatu nebo do dílny v zahrádkářské kolonii.

Vybírejte především podle výkonu

Aktuálně jsou přímotopy přenosné na našem trhu k dostání v mnoha variantách. Řídit se můžete použitým designem i vhodným materiálem (vybrat si můžete z plastu, kovu nebo trendy keramiky). Nejdůležitějším parametrem výběru je však vždy výkon. Všeobecně platná rovnice říká, že na plnohodnotné vytopení místnosti s podlahovou plochou 25 m2 budete potřebovat přímotop o výkonu přibližně 2 000 W. Snadno si tak dopočítáte, jak silný přístroj potřebujete právě vy. Zajímavým tipem jsou pak přímotopy s regulací výkonu v několika různých stupních. Nastavíte si je jednoduše tak, jak právě potřebujete.

Reklama