Příjemné bydlení lze vykouzlit i za minimum peněz

Málokdo z nás se z práce nebo ze školy rád vrací domů, kde jej nevítá vlídná náruč rodičů, partnera, zvířecí mazlík. Kde nevoní připravovaná večeře a čerstvě vyprané prádlo. Někomu vyhovuje bydlení s úpravným nepořádkem, jiný je na úklid nezvyklý puntičkář. Ať tak, či tak, v bytě má být pohodová atmosféra, kam se všichni rádi vracejí, kde si s chutí odpočinou a odkud se jim nechce odcházet nebo odjíždět.

Detaily jako pokojové květiny, vkusné textilie – přehozy, ubrusy i závěsy na oknech – by měly ladit se stylem interiéru. Moderní byty, starobylé zařízení i skromná střídmost jsou vždy zrcadlem jejich obyvatel. Poradíme vám, jak si zařídit byt i s minimem prostředků.

Zařizujeme si první byt, na co nesmíme zapomenout?

Pokud si byt zařizujeme úplně od základů, podstatným nábytkem je určitě postel, gauč, skříň a stůl se židlemi. I ze staršího nábytku lze vhodnou repasí, kterou zvládne leckterý domácí kutil, vykouzlit zajímavé retro kousky nebo neobvyklé předměty se žádanou patinou. Postele mohou být starší, ovšem šetřit by se nemělo na vhodných matracích. Menší byty se dají vybavit rozkládacím gaučem s úložným prostorem, ty se prodávají ve slevách či na splátky. Zařízení kuchyně spotřebiči samozřejmě vyžaduje určité finanční injekce, ovšem zase je pravda, že s novými spotřebiči byste si mohli na pár let vystačit.

I dům si zaslouží naši pravidelnou péči

Říká se, že čím větší dům, tím více starostí s ním jeho majitelé mají. Pokud se nejedná o činžovní dům, nýbrž rodinnou vilku či chalupu, která je celoročně obývaná, je potřeba být připraven především na zimu. Otop, spravená střecha, dostatečné izolace a neporouchané potrubí jsou zárukou klidného přečkání zimy. Během krátkých dnů a dlouhých nocí se může pracovat na zkrášlování interiéru, na nějž se během léta, kdy je hodně práce na zahradě, nedostalo.

 

Reklama