Při výletech po Šumavě využijte ubytování v Chalupě Stachy

Z dopisů a emailů, které nám zasíláte, vyplývá, že se čím dál více věnujete aktivně strávenému volnému času. V oblibě máte především nordic walking a s ním spojené turistické túry po známých i méně známých místech české krajiny. Své okolí již jistě dobře znáte, a právě proto vám přinášíme tip na krásný výlet.
 Jaro na Šumavě

Šumava je nádherná v kteroukoliv roční dobu. Jednou z nejkrásnějších je přelom jara a léta, kdy Chráněná krajinná oblast Šumava se probouzí ke svému životu. Naleznete zde rozkvetlé louky, malebné rybníky a klidné lesy, jejichž šumění zkrášlují zpěvy ptáků.

Zdejší příroda je plná nenáročných turistických tras, které jsou vhodné pro nordic walking. Ideálním výchozím místem v CHKO Šumava je obec Stachy, která se nachází 24 km jižně od Strakonic. Z obce vede mnoho turistických tras za zdejšími krásami.

K oblíbeným místům patří 4 km vzdálená Klostermanova rozhledna nebo nedaleký zámek Zdíkov s rozlehlým zámeckým parkem. Dalšími navštěvovaným místy v okolí jsou rašeliniště u Martinala nebo sklářská studánka. Autobusem do několika minut dojedete ze Stachů do Kašperských Hor, kde se po zelené stezce můžete vydat za krásami hradů Kašperk a Pustý Hrádek.

Stachy jsou vhodné pro turistiku s vašimi přáteli, ale i vnoučaty. Zejména kluci budou uneseni z místního hasičského muzea, ve kterém je vystaveno přes 41 historických hasičských vozidel.

Kašperské hory, Zdroj: www.sumava-dovolena.eu
Kašperské hory, Zdroj: www.sumava-dovolena.eu
Příjemné ubytování v chalupě Stachy

Během vašich výletů vám poskytne příjemné zázemí zcela nová rodinná chalupa Stachy, která se nachází přímo v centru národního parku na okraji vesnice Stachy. V Chalupě může být ubytováno až 10 lidí. Je proto vhodná pro rodinný výlet s vnoučaty nebo s vašimi přáteli z klubu seniorů.

Při plné obsazenosti vychází pronájem chalupy v období od dubna do konce června na pouhých 178 Kč na osobu za noc. Výhodnější cenu za nové, čisté a hlavně klidné a bezpečné ubytování pro vaše vnoučata nikde jinde nenajdete.

Chalupa je vybavena třemi ložnicemi včetně dětských postýlek nebo přistýlek, dvěma prostornými koupelnami, kuchyní a velkou obývací místností s pohodlným gaučem, dětmi oblíbenými sedacími pytli a televizí. Chalupa tak nabízí dostatek místa pro vaše přátele nebo všechny členy rodiny.

 

Ubytování přátelské pro děti

Při hledání vhodného ubytování je velkým problémem najít místo, kde by si děti mohly dosyta vyhrát, kde by nevběhly na rušnou cestu a hlavně kde by nerušily majitele nebo sousedy. Pronájem chalupy s dětmi tak není vždy jednoduchý.

Přímým opakem je tomu v rodinné chalupě Stachy. Děti si zde mohou do sytosti vyhrát na velké oplocené zahradě s vlastním pískovištěm, hradem se skluzavkou, houpačkami a oblíbenou trampolínou. Navíc pan majitel je velmi přátelský a má rád děti.

Ostatně celé ubytování je vytvořeno pro rodiny s dětmi. V chalupě budete navíc sami, tak nemusíte mít strach, že by pobíhající děti někomu vadily. Pro jejich ochranu i váš klid jsou na schodech nainstalovány zábrany, aby děti ze schodů nespadly.

Pronájem chalupy na Šumavě je tak jasnou volbou, jak si užít s vnoučaty příjemnou a bezpečnou dovolenou. Chcete-li se o ubytování na Šumavě dozvědět více nebo přímo rezervovat vhodný jarní termín, navštivte stránku www.sumava-dovolena.eu.

[flagallery gid=22]

Reklama