Překvapte na Valentýna

Svátek zamilovaných už nám klepe na dveře a  je nejvyšší čas vybrat nějaký ten pěkný dárek. Co takhle si ale užít se svou láskou prodloužený víkend třeba v Rusku či Maďarsku.

 

 

 

Tip 4: Dopřejte si relaxaci v maďarských termálech. I bez plavek

Pro milovníky horkých lázní a bublinek představuje Budapešť ideální místo pro strávení romantických chvil. Vzhledem k tomu, že se Budapešť nachází na geologickém zlomu, vyvěrá zde stovka pramenů. Tato metropole je proto právem nazývána městem lázní. A právě lázně by neměly chybět na seznamu navštívených míst každého turisty. Pro ty, kteří si plavky nechali doma, jsou Király neboli Královské lázně dokonalou volbou. Do nich je totiž povolen vstup bez plavek. Pro dámy jsou lázně zpřístupněny v pondělí, ve středu a v pátek. Pro pány zase v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Návštěvníci si mohou vybrat z celkem pěti bazénů, jejichž teplota se pohybuje mezi 27 až 38 stupni Celsia. Od roku 1938 tyto lázně zásobuje pramen číslo 2, který je nazýván pramenem Sv. Štěpána. Odpočinek v Královských lázních si můžete dopřát za necelých 240 Kč.

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
Tip 5: Poznejte romantickou tvář Ruska na vodě

Ačkoliv se může zdát, že je Rusko cestovatelsky zapomenutou zemí, stále existuje množství dobrodruhů, kteří dávají přednost netradiční romantice před klasickými leteckými zájezdy. Pokud chcete zažít něco jedinečného, vydejte se na cestu lodí ruskou krajinou. Během dvanáctidenní plavby z Moskvy do Petrohradu pocítíte dotyk historie, uvidíte klenoty ruské architektury, krásu okolních měst, ale i drsnou přírodu. Pro ty, kdo chtějí poznat ruská města netradičně, je tato plavba to pravé. Během ní poznají pravou tvář města Ugliče, Jaroslavlu nebo Gorici. Seznámí se také s krásami ostrova Kiži nebo vesnice Mandrogy na břehu Oněžského jezera. Cena romantické plavby se pohybuje okolo 50 000 Kč na osobu. „Pokud někoho plavba neláká, podobnou trasu může absolvovat i v kratším čase vlakem. Cestovatelé by měli mít na paměti, že pro každou cestu do Ruska v současnosti potřebují vízum, o které lze zažádat na ruské ambasádě v Praze, generálním konzulátu v Karlových Varech nebo v Brně,“ upozornil Michal Tůma s cestovní agentury Invia, která nabízí široký výběr pobytů na valentýnský víkend.

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
Tip 6: Užijte si valentýnské lyžovačky v Rakousku

 

Pro milovníky zimních sportů může být svátek zamilovaných ideální příležitostí pro výlet do hor. Vášniví lyžaři, které české hory již omrzely, se mohou vypravit brázdit známé rakouské sjezdovky. Jedním z nejoblíbenějších zimních letovisek je například oblast Zell am See – Kaprun. Díky výborné dostupnosti mohou lidé vzdálenost pět set kilometrů z Brna zdolat za necelých šest hodin jízdy autem. Tato lyžařská oblast nabízí zhruba 138 kilometrů sjezdovek všech obtížností a přes padesát moderních lanovek a vleků. Region Zell am See  Kaprun garantuje díky své nadmořské výšce stálé vynikající sněhové podmínky. Na ledovci Kitzsteinhorn je totiž možné lyžovat po celý rok. Lyžaři jistě ocení také to, že všechny areály v této oblasti jsou propojeny systémem skibusů, které lze bezplatně využívat v rámci zakoupeného skipasu. Třídenní skipas v oblasti Zell am See  Kaprun vyjde dospělé v hlavní sezoně na 130 eur.

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
Tip 7: Vraťte se na víkend do středověku

Hrady a zámky protkané legendami a pověstmi vzbuzují úctu a přitahují romantické duše. Pokud chcete partnerovi darovat opravdu netradiční valentýnský zážitek, navštivte italský hrad  Ripa d´Orcia, který se nachází v údolí Orcia nedaleko Toskánska. Tento hrad byl postaven v raném středověku a sloužil jako vojenské strategické místo. V současnosti představuje naprostou raritu mezi hrady, protože nabízí přenocování v tradičních středověkých pokojích. Se svou láskou tak můžete strávit romantickou noc v pokoji, kde před stovkami let ulehali opravdoví králové. Jednu noc v historickém dvoulůžkovém pokoji se snídaní si můžete dopřát za 150 eur. Za návštěvu stojí také Florencie, která je hlavním městem Toskánska a zároveň jeho historickou perlou. Nachází se v ní totiž až třetina všech kulturních pokladů celé Itálie. Kromě toho je tato oblast proslulá výrobou tmavě červeného vína Chianti, jehož ochutnávku byste neměli vynechat, a to nejen na svatého Valentýna.

Reklama