Práce v blízkosti vašeho domova

V dnešní době mnoho podniků zavírá své provozy, ukončuje výrobu nebo z dalších důvodů šetří náklady. Především ty mzdové, jak jinak než propouštěním. Bohužel však najít si v dnešní době novou práci je úkolem téměř nemožným.

 

 

Mám na mysli především situace, kdy jako nezaměstnaný máte padesát a více let. V tomto věku vás příliš lukrativní nabídka práce nečeká, ke všemu nikdo vás ani zaměstnávat příliš nechce. Na rozdíl od severských zemí jako je Finsko, Norsko či Švédsko si tamní zaměstnavatelé váží životních zkušeností pracovně starších lidí a také jim to patřičně dávají najevo úctou a mzdovým ohodnocením. U nás bohužel podnikatelé tuto ideu nesdílí. Každý chce mladé lidi nejlépe bez závazků, aby v práci mohli být prakticky od rána do večera.

Sháníte-li práci anebo byste si rádi přivydělali k důchodu, určitě stojí zato navštívit webovou stránku www.pracevokoli.cz. Tato novinka vám ukáže nabídky práce přímo z vašeho okolí. Do vyhledávače stačí jen zadat město nebo lokalitu, ve které byste chtěli pracovat. Vyhledávač vám na mapě zobrazí veškeré pracovní nabídky z daného místa. Když na ně kurzorem najedete, uvidíte bližší popis pracovní pozice. Stejně tak přehled všech nabídek zobrazených na mapě je také seřazený přehledně v pravém sloupci vedle mapky.

Celý systém má mnoho úžasných výhod. Jednoduše během pár vteřin si vyhledáte práci přímo z vašeho okolí, máte přímý kontakt do firmy, bez nejrůznějších zprostředkovatelských agentur. Dalším pozitivním rysem je možnost nastavení zasílání nových pracovních nabídek z vámi požadované lokality. Ke všemu se neztratíte v kolikrát složité orientaci a nastavování, jak tomu bývá na jiných stránkách. Navíc si můžete přehledně nastavit, v jak velkém okruhu od zadaného místa se mají pracovní místa zobrazovat. Možností jsou nabídky práce ve vzdálenosti od 100 metrů až po 5 kilometrů. Jak na hlavním obrázku vidíte, stačí do vyhledávače webu Práce v okolí zadat například Humpolec a ihned vám vyskočí nabídka práce v Humpolci.

i-Senior.cz

Reklama