Pozvánka na ostravský Den policie 2017

Dovolujeme si vás pozvat na tradiční DEN POLICIE 2017, který se koná dne 17. 6. 2017 od 10.00 hodin opět v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě. 

 

Akci pořádá Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. I letos čeká diváky zcela výjimečná prezentace práce moravskoslezských policistů, záchranářů, hasičů i ostravských strážníků.

Letošní ročník Dne policie je věnován seniorům

Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“

Kromě soutěže o knihu bude na místě i prezentace služeb. V senior sekci tak dříve narození návštěvníci naleznou prezentaci Knihovy města Ostravy či Moravskoslezské vědecké knihovny, Ostravské univerzity – univerzity třetího věku, dále Galerie výtvarného umění a Komunitního centra Archa.

Zásahy proti pachatelům i ukázky výcviků policejních psů a koní

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava. Ani tentokrát nebudou scházet zejména dětmi vyhledávané ukázky služební kynologie a hipologie. Diváci se však mohou také naučit jak postupovat při záchraně života ve specifických situacích při ukázkách Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Připravena je též ukázka spolupráce policistů, záchranářů a hasičů při dopravní nehodě.

Nejen dynamické ukázky však na návštěvníky DNE POLICIE 2017 čekají, připraveny jsou i statické prezentace zúčastněných složek. V průběhu akce mohou diváci zhlédnout ukázky speciálního vozového parku, motocyklů, ukázky výstroje a zbraní. Scházet nebude ani vrtulník. Zájemci si mohou odnést svůj daktyloskopický otisk, který jim pořídí v sekci oddělení kriminalistické techniky kriminalisté. Chybět nebude statická prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní služby, pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky, ale také Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Armády České republiky, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje či Vazební věznice Ostrava a mnoha dalších.

Den policie

 

Reklama