Pozvánka na koncert Světového mládežnického orchestru

V sobotu 28. června si můžete den příjemně zpestřit poslechem světoznámých skladeb v podání mládežnického orchestru pod vedením Tamáse Vásáryho. Koncert se uskuteční od 19:30 v Sále Martinů na Malostranském náměstí 13.

 

Světový mládežnický orchestr Zoltána Kodalyho neboli The Zoltan Kodaly World Youth Orchestra je projektem letní akademie pro mladé hudebníky, která se každoročně koná během prázdnin v maďarském Debrecínu.

Letní akademie se účastní nejlepší mladí hudebníci, kteří se pod vedením známého klavíristy a dirigenta Tamáse Vásáryho po dobu 14 dní intenzivně věnují studiu hudbu a cvičí hraní v orchestru.

Po intenzivním zkoušení vyráží tato uskupení na turné po věhlasných evropských metropolích, aby posluchače potěšilo interpretací známých skladeb.

Na programu bude Beethovenova „Osudová“, dále Andante spianato a Velká brilantní polonéza pro klavír a orchestr, Op. 22 Fryderyka Chopina se sólistkou Shih Wei Huang a Variace na maďarskou lidovou píseň „Páv“ Zoltána Kodályho.

Koncert se uskuteční v sobotu 28. 7. od 19:30 v Sále Martinů na Hudební fakultě Akademie múzických umění, která se nachází naproti kostela sv. Mikuláše na Malé Straně.

Foto: pmpif.org

Reklama