Pohankové polštářky vám pomohou od revma, migrény i nespavosti

Investovali jste nemalé peníze do drahé matrace, dodržujete pravidelný spánkový režim a stejně se probouzíte nevyspalí, zpocení a s bolestí krční páteře, hlavy či zad? Pak problém může tkvít v polštáři. I ten rozhoduje o klidném a zdravém spánku, ke kterému vám může pomoci kombinace anatomického polštáře a pohankových slupek.

Marně přemýšlíte, jak spolu souvisí polštář a pohankové slupky? Pak začněme nejdříve u té pohanky. Skvělou funkcí této obiloviny je, že dokáže výborně zahřát, proto se její slupky používají při přípravě čajů a léčivých odvarů, které vám pomohou od křečových žil, bolestí hlavy, kloubů i zad. Kromě toho se ale slupky také používají při výrobě polštářů.

Jaké jsou účinky pohankových polštářů?

Při výrobě pohankových polštářů jsou vždy použity pouze slupky, které jsou důkladně očištěny formou napařování. Výhodou této obiloviny je, že se nedrolí, tudíž vydrží v neměnné podobě a vy tak můžete pohankové polštáře využívat ke zdravějšímu a spokojenějšímu spánku řadu let.

Navíc ulevují od bolesti krční páteře, zad i ramen. Napomáhají v boji proti bolesti hlavy a migréně. Jejich blahodárné účinky oceníte také při nespavosti, revmatických obtížích a bolestech kloubů.

Anatomický tvar vám pomůže od bolesti na zádech i na boku

Pokud vás trápí po ránu vždy ztuhlá záda a krk a v noci se často točíte ze strany na stranu, pak vyzkoušejte anatomický pohankový polštář EVA ze stránek polstare.cz. Ten vám uleví od bolesti, ať už budete ležet na zádech nebo na boku.

Výplň tvoří slupky z pohanky spolu s ovčím rounem, vrchní materiál je vyroben z režné bavlny a bavlněného rouna a povlak je z 100% bavlny. Je oboustranný a díky slupkám skvěle prodyšný a navíc poslouží i jako mikromasáž na krční svalstvo.

Je libo hřejivý, nebo chladivý obklad?

Pohankové polštáře jsou také výbornou prevencí. Pokud už ale naopak trpíte velkými bolestmi, pak vyzkoušejte slupky nahřát. Nahřívací polštářek stačí dát na topení, do trouby nebo do mikrovlnky a poté přiložit na krční páteř, záda či bolavé klouby.

Nahřívací polštářek do mikrovlnky ale není nutné stále jen nahřívat. Skvěle vám poslouží i jako chladivý obklad. Místo nahřívání ho tak vložíte do igelitového sáčku a dáte do mrazáku či lednice, po zchlazení ho přiložíte na bolavá místa.

Reklama