Podzim za dveřmi a co dál

Mnozí z nás již zaregistrovali, že léto pomalu končí a hlásí se podzim a s tím spojené chladnější počasí, které někteří z nás nemají vůbec rádi. Dětem začala škola, v mnohých rodinách se navrátil čas do starých kolejí. Rodiče vyzvedávají své děti ze škol, školek, družin a vodí je na kroužky. Začal jim tak kolotoč školních povinností jejich ratolestí.

A jak si takový podzim zpříjemnit? Posedět s přáteli, zajít si na procházku do parku, divadla či na výstavu.

A co takhle vyrazit za vínem na Moravu?

Zvu vás do malebné vinařské vesničky jménem Rakvice. Tato malebná vesnička počítá dva tisíce obyvatel a nachází se zhruba 7 km od Velkých Pavlovic.  Jedná se o obec s vinařskou tradicí, která je významným střediskem Velkopavlovické podoblasti. Rakvické víno prý nechybělo ani na stole českých králů. Jeho historie sahá až do dob Římanů.

Dobré klimatické podmínky, složení půdy a svahovitý terén velkou měrou přispívají k velmi vynikající cukernatosti a dobrému aroma hroznů. To vše má za následek výborné víno od rakvických vinařů, kteří při výrobě využívají nejmodernější technologie, ale nebrání se i tradičnímu způsobu zpracování vína.

Morava 29.4.-1.5. 057

Vinných sklepů najdeme v obci celkem 110. Nejstarší z těchto sklepů je ze 17. století. Každoročně se tu konají dny otevřených sklepů, které přilákají velké množství příznivců všech věkových kategorií. Je otevřeno více než dvě desítky vinných sklepů, které vás přivítají ochutnávkou dobrého vína a pohoštěním tradičních pochutin.

Osobně jsem tuto malebnou vesničku navštívila a musím říci, že to byl naprosto úžasný zážitek. Návštěvník má možnost ochutnat velké množství kvalitního vína a získat tak cenné porovnání, ochutnat místní speciality a pokochat se krásnou moravskou krajinou. Atmosféra je tu opravdu jedinečná, dotvořená nejen krásnou scenérií, ale i živou hudbou a dobrou náladou linoucí se ze všech sklípků. Letos na podzim se tu koná Svatomartinský den otevřených sklepů aneb za vínem do Rakvic. Tuto akci vřele doporučuji, věřím, že přispěje k Vaší dobré náladě a odpočinku od všedních starostí. Více se dozvíte na webových stánkách www.vinari-rakvice.cz.

 

Reklama