Podívejte se, jak správně vybrat sprchovou hlavici

Vybíráte novou sprchovou hlavici? Podívejte se na tipy, na co se zaměřit při jejím výběru, protože ne každý model vám nabídne stejné vlastnosti. Které detaily vám ulehčí život a zpříjemní prožitek ze sprchování? Čtěte dál!

Výběr sprchové hlavice není nijak složitý, ale i přesto se stává, že domů odejdete s modelem, který nesplní vaše očekávání. Většinou je na vině slabý proud, který dokonale nespláchne mýdlo z těla, natož šampon z vlasů. Podívejte se, jak těmto chybám předejít.

Proudů radši více než méně

Existují sprchové hlavice s jedním proudem, ale my doporučujeme volit ty s více proudy. Můžete si tak pokaždé dopřát jiný typ sprchování a nebudete omezeni pouze jednou variantou. Každý druh proudu slouží k něčemu jinému – je libo masáž nebo potřebujete dokonale vymýt šampon? A co takhle úsporný proud, jenž bude šetřit vodu i peníze? Některé ruční sprchy nabízí ekologickou funkci, kdy je do kapek vody přidáván vzduch, takže jsou kapky větší, ale objem vody a spotřeba menší.

Sprchová hlavice KLUDI COCKPIT, Foto: Sanitino.cz

Rozměry a tvary

Větší sprchová hlavice znamená více vody, a to znamená lepší zážitek ze sprchování. Na druhou stranu menší sprcha se lépe drží a většinou bývá i lehčí. To je něco, co musíte před koupí zvážit. Jestli se rozhodnete upřednostnit příjemné držení, potom by vás měl zajímat i ergonomický tvar rukojeti.

Čisté trysky jsou základ!

Aby vaše trysky fungovaly tak, jak mají, musí být čisté. V domácnosti s tvrdou vodou se to může zdát jako nadlidský výkon, ale s tím vám mohou pomoci inovativní technologie samočistění nopků. Ty fungují na principu měkkého materiálu trysek, takže pro odstranění vodního kamene a nečistot stačí trysky promnout prsty a vodní kámen je fuč. Efektivní a jednoduché!

Sprchová hlavice KLUDI ZENTA, Foto: Sanitino.cz

Nezapomeňte na držák

Ke sprchové hlavici můžete pořídit buď pevný, nebo posuvný držák. Praktičtější volbou je samozřejmě ten posuvný, neboť umožňuje přesné nastavení výšky pro odložení sprchy pro každého člena domácnosti.

A nakonec to nejlepší – vybírání designu

Je důležité brát v potaz i zbytek koupelny, aby byl vzhled sprchy v harmonii s celým interiérem. Ale rozhodně budete mít z čeho vybírat. Na trhu najdete vše od chromové klasiky, jež se jednoduše kombinuje a krásně se leskne, až po barevné ruční sprchy různých tvarů, které vaši koupelnu povýší o úroveň výše. Oblíbené jsou také černé matné povrchy sprchových hlavic.

Reklama