Pneumatiky pro nakladače – rozhovor s majitelem stavební firmy

Bobek, snad nejznámější smykem řízený nakladač. To je první, co nám vytanulo na mysli při plánovaném rozhovoru ohledně kvality pneumatik pro nakladače. Jak se ale můžete přesvědčit, rozhovor o bobku rozhodně nebude.

 

Jak poznat kvalitu u pneu na unc?

Při své dvacetileté praxi v oboru jsem se už setkal se vším. Pneumatiky, které se po roce trhaly na cáry už tedy rozhodně pro svou firmu nepořizuji. V naší firmě používáme pneu na unc nejčastěji od výrobce Galaxy. Ten zajišťuje super kvalitu, a ne nadarmo tuto značku mají v prvovýrobě třeba nakladače New Holland nebo Bobcat. Oproti jiným pneumatikám mívají opravdu velmi dlouhou životnost. Ale používáme i jiné značky.

Jaké by měly mít pneumatiky pro nakladače vlastnosti?

Je dobré si ohlídat dezén běhounu – ten by měl být vždy speciálně navržen pro jízdu mimo silnici, měl by zaručovat vynikající trakci při off road. Pozor si dejte také na to, aby byly pneu určeny také pro jízdu na tvrdém povrchu, ať se vám rychle neopotřebují. Je taky dobré, aby měla vysokou odolnost proti defektům. Pneumatiky pro nakladače prostě musí obstát v těžkých zátěžových podmínkách.

Které pneumatiky pro smykem řízené nakladače se vám nejvíce osvědčily?

Jak jsem již uvedl, krom pneu od výrobců Voltyre a Camso máme v oblibě používat Galaxy. Galaxy mají prémiovou kvalitu u pneumatik HULK, tam se setkáváme i s trojnásobnou životností. Stroje, které vyjíždějí do terénu nejčastěji pak mají právě tyto pneumatiky pro smykem řízené nakladače. Ale i u těch ostatních dvou značek jsme spokojeni s poměrem cena/kvalita. U pneu pro nakladače se nám nevyplatilo šetřit, musí pracovat za každého počasí a často také v obtížném terénu.

Věřím, že teď už víte, jaké pneumatiky se opravdu vyplatí kupovat a jaké potřebujete!

Reklama