Pánské spodní prádlo

Ano, spodní prádlo je často jen pro oko naše a našich drahých poloviček. I tak se přeci občas stane, že se člověk musí převléct před zraky jiných. Ať už je to tak či onak, spodní prádlo je důležitou součástí našeho oděvu a každý by se v něm měl cítit dobře.

 

 

Nakupování spodního prádla není moc oblíbenou činností, a to převážně u mužů. Právě pánové často vyžadují precizní a hlavně na pohled krásné a na ohmat příjemné spodní prádlo u žen, sami však preferují hlavně pohodlnost a nepohrdnou ani koupením od někoho jiného. Vybírání si ať už trenek, slipů či boxerek je pro ně zdlouhavé a nudné, a zbytečně tak ztracený čas, když to za ně může udělat někdo jiný.

Spodní prádlo má však dlouhou historii, a proto bychom ho určitě neměli nijak odbývat a ani přenechávat na ostatních. Pojďme se tedy společně podívat, kam až sahá historie pánského spodního prádla.

Jak to tenkrát bylo aneb historie pánského spodního prádla …

… už od nepaměti se lidé zahalovali, alespoň do pár kousků látky či ještě dříve do listů stromů. Úplné prvním doloženým předchůdcem spodního prádla pro pány byla bederní rouška. Až v 13. století bederní roušku vyměnily klasické spodky, které ale také byly posléze vyměněny. Jednalo se však o spodní prádlo, které muži začali nosit pod každodenní oděv. Ať už se jednalo o muže z vyšší, střední či nižší společenské třídy, všichni nosily tehdejší spodky, které byly dlouhé od pasu až po lýtka. Poté se postupem času začaly zkracovat, až kolem 19. století přišel na světlo světa overal. I ten byl ale v první polovině 20. století vyměněn, a mezi pánské spodní prádlo se začali prosazovat trenýrky a slipy, které již byly na praktickou a všemi ihned oblíbenou gumu.

boxer

Dnes už není nic neobvyklého, že muži mají možnost vybírat z různých druhů nejen látek, barev, vzorů, ale také se mohou řadit mezi příznivce boxerek, trenek či klasičtějších slipů, anebo naopak kontroverznějších pánských tang. I ta jsou dnes k dostání téměř na každém rohu.

Do popředí se však dostávají boxerky, které jsou pány voleny, jako kompromis mezi zmiňovanými trenky a slipy. Bohužel mnoho mužů stále nákup spodního prádla podceňuje a často je pro ně tento nákup i neoblíbeným zážitkem. V dnešní době plné internetu je ale i toto zboží k dostání nejen v kamenných obchodech, ale i v e-shopech. Proto není nutné trávit čas po obchodech a zdlouhavě vybírat mezi nespočtem druhů, barev a velikostí. Změna je život, a tak okuste i vy pohodlnost výběru z internetových obchodů.

Reklama