Pánové z domova seniorů v Hradci Králové se proletěli armádním letadlem

Pánové Miloš Liška a Josef Tichý dříve působili v armádě. První jmenovaný byl vojenský pilot, druhý sloužil jako technik. Nyní jsou klienty domova pro seniory v Hradci Králové. Pánová měli speciální přání – proletět se armádním letounem. Jejich sen se jim v rámci speciálního programu „Roční přání“ splnil.

Přání se jim splnilo díky aktivnímu personálu domova. Ten využil akci, kterou pořádala Armáda ČR na letišti v Hradci Králové. „Vytvořili jsme skupinu z pečovatelek, aktivizačních pracovnic a pěti klientů a společně vyrazili na letiště. Klientům jsme zajistili bezplatný zážitkový let v nákladním letounu,” popisuje sociální pracovnice Tereza Musilová.

Pan Miloš Liška je 79letý generál ve výslužbě, který působil jako vojenský pilot na několika různých strojích. Létal i se stíhačkami, včetně například Migu 21.

Josefa Tichého pojí s panem Liškou stejný rok 2022, v němž se stali klienty domova SeneCura. Pan Tichý by však mohl soutěžit o věkový rekord mezi účastníky podobných letů, je mu totiž krásných 92 let. V armádě sloužil 45 let, převážně jako technik v Praze-Kbelích, Pardubicích a Košicích.

Oba klienti měli radost, že si mohli připomenout mládí. Navíc se mohli podívat do kabiny letounu a vyfotografovat se s piloty,” dodává ředitel SeniorCentra Hradec Králové Martin Trávníček. Skupina si také prohlédla vystavené modely letadel a užila si společně oběd.

Klienti domova seniorů na letišti v Hradci Králové. Foto: Se svolením SeneCura Hradec Králové

Roční přání je jeden z hlavních programů v domovech SeneCura. U každého splněného přání musí být na začátku myšlenka. Proto zaměstnanci nejdříve zjišťují, čím by klienty mohli překvapit a co by je opravdu potěšilo. Právě zážitky převládají nad hmotnými dary. Plnění přání pak probíhá prakticky během celého roku. Zkrátka podle toho, o jaké přání se jedná a pro jaké roční období se hodí.

Reklama