Osvětlení domácnosti

Osvětlení bytového interiéru nemusí být jen účelové, ale vhodně zvolený styl osvětlení dokáže udělat v domácnosti přímo divy. U svítidel hraje roli zejména barva světla, a také jeho směr. Souhra světla a stínů je velmi důležitá.

 

 

Proto při výběru osvětlení postupujeme s rozvahou. Nejdříve je třeba důkladně promyslet, k jakému účelu nám konkrétní osvětlení bude sloužit. Zda má plnit funkci centrálního osvětlení místnosti v podobě lustru nebo bude mít dekorativní účel osvětlení v podobě stolní či stojací lampy. Světelný zdroj může být také čistě designovým prvkem například při osvětlení obrazů. Pestrou nabídku svítidel nabízí profisvitidla.cz.

Pro dosažení vysoké funkčnosti a také příjemného efektu je nejlepší kombinovat různé typy způsobu osvětlení. Hlavní osvětlení doplníme vhodně umístěnou stojací lampou nebo stolní lampičkou.

Důraz při výběru osvětlení klademe také na samotné žárovky. Vedle klasických žárovek můžeme sáhnout po úsporných nebo LED žárovkách, které můžete koupit zde.

 

Osvětlení koupelny

Důležité je správně osvětlit pracovní místa, mezi které patří kuchyňská linka, pracovní stůl, místo pro čtení a také zrcadla v koupelně. Na těchto místech používáme přímé osvětlení teplejších barev, které tolik nezatěžuje zrak.

V koupelně často volíme bodové osvětlení, které směrujeme jak na zrcadlo nebo také na sprchový kout či vanu.

A aby to nebylo jen o samotném osvětlení. Potřebuje-li vaše koupelna změnu nebo zrovna koupelnu rekonstruujete, tak se určitě podívejte na kvalitní Kaldewei vany od crea-koupelny.cz.

Je známo, že ve stáří máme problémy se vstáváním z postele, židle anebo také toalety. Při úpravě koupelny k snadnějšímu užívání, lze také upravit závěsnou toaletní mísu vyšším umístěním. Vstávání tak nebude závažnějším problémem. Závěsné toalety Duravit WC teď lze také pořídit v akčních slevách.

Reklama