Osmdesátiletá Jane Fonda je seniorkou, feministkou, herečkou i revolucionářkou

Jane Fonda je herečkou, spisovatelskou, revolucionářkou, cvičitelkou i producentkou. Minulý měsíc oslavila své životní jubileum, a to 80. narozeniny. Na svůj věk rozhodně nevypadá, avšak nejen díky genům a aktivnímu stylu života. Ke kráse ji pomáhají také plastičtí chirurgové.

Jane Fonda neprahla po herecké dráze od dětství, a to i přestože jejím otcem byl herec Henry Fond. V devíti letech přišla o matku a byla vychovávána babičkou v Connecticutu.

Na vrcholu své filmové kariéry byla v 60. letech 20. století, kdy zazářila ve filmech Barbarella a Dívka ze Západu. Oba filmy režíroval její budoucí manžel Roger Vadim, se kterým se herečka později rozvedla. Znovu se pak provdala, tentokrát za Toma Haydena. Avšak i po druhém sňatku následoval po 17 letech rozvod a další svatba.

V roce 1991 si Jane Fonda vzala za muže multimiliardáře, podnikatele a filantropa Teda Turnera. Zároveň i v tom samém roce ohlásila herecký konec. Na filmová plátna se však vrátila, a to v roce 2005, kdy zazářila ve filmu Příšerná tchýně.

I přestože jejím snem nebylo být slavnou herečkou, úspěchy ve filmovém světě sbírala. Za snímky Klute a Návrat domů obdržela Oscary za nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

Zdroj: Flickr.com, Jane Fonda a Ted Turner

Liberálka a feministka trpěla 35 let bulimií

Kromě herecké činnosti ale za svůj život herečka vyzkoušela celou řadu „profesí.“ Velmi aktivně působila v kampani proti Vietnamské válce, angažovala se v politice, bojovala za práva týraných žen a kariéru rozjela i jako cvičitelka a propagátorka zdravého stravování.

Sama sebe označuje za liberálku a feministku. V průběhu svého života bojovala 35 let s bulimií.

Ani třetí manželství ji nevyšlo, a tak dnes žije s partnerem Richardem Perry. Má tři děti, a to Vanessu Vadim, Troye Garity a Mary Williams.

Zdroj: Facebook

Jane Fonda je osmdesátiletou módní ikonou

Jane Fonda je označována za americkou módní ikonu. Ve svých 80 letech je stále šik. Za svou postavu vděčí především zdravé stravě a cvičení, avšak na její kráse se podepsali i plastičtí chirurgové.

Ví, co jí sluší, a nebojí se ani přes svůj pokročilý věk mladistvého stylu oblékání. Na rozdíl od jejích kolegyň se vyžívá v barvách a ve vzorech. Na červený koberec často obléká upnuté šaty. Před velkými výstřihy dává přednost rolákům a šátkům, které dobře zakryjí nežádoucí vrásky na krku.

V líčení jsou pro ni typické černé linky a jemná rtěnka. Je-li potřeba, sáhne po výraznější rudé. Vlasy má už od mládí světlé. Barvu tak nemění ani na stáří. To samé se nedá říci o střihu. Zatímco v době jejích hereckých začátků se pyšnila dlouhou hřívou, dnes raději volí natupírované mikádo, které jejím vlasům i přes pokročilý věk dodává na objemu.

Reklama