Oslavte světový den zdraví prevencí v brněnské Olympii

Není vám zdraví lhostejné? Máte zvídavé otázky ohledně zdravé životosprávy nebo byste si chtěl osvěžit, jak se poskytuje první pomoc? Jestliže ano, pak o víkendu zavítejte do brněnského obchodního centra Olympia.

K příležitosti Světového dne zdraví, který připadá na 7. dubna proběhne o víkendu 28. – 29. března v brněnské Olympii podpůrný projekt Světový den zdraví. Cílem projektu je podpora prevence a včasné diagnostiky zdravotních nemocí.

„Akcí se snažíme předejít zbytečným a vážným zdravotním komplikacím tisíců lidí kvůli špatné životosprávě nebo neznalosti preventivních opatření. Projekt je určen široké veřejnosti, lidem, kteří se chtějí něco dozvědět a naučit o prevenci, zdravém životním stylu nebo první pomoci“ vysvětlují hlavní koordinátoři Kateřina Vyhnálková a Petr Pavlica.

Světový den zdraví se Brně koná již potřetí. Poprvé se však na projektu podílí také studenti Farmaceutické fakulty v Brně, kteří představí své stanoviště s názvem Farmaceutické okénko.

„Na tomto stanovišti studenti farmacie vysvětlí, proč je důležité dodržovat správné dávkování a načasování při užívání léků. Dále objasní základní lékové interakce, význam dietních opatření u určitých lékových skupin a poskytnou řadu dalších užitečných informací,“ dodává Michal Šebesta, prezident Unie studentů farmacie.

V rámci akce bude déle připraveno deset tematických stanovišť, kde budete moci klást své dotazy studentům medicíny, fyzioterapie, farmacie, nutriční terapie ale i profesionálním záchranářům. Navíc si budete moct vyzkoušet celou řadu praktických dovedností, kterou je například první pomoc.

Projekt se koná pod záštitou Ministerstva zdravotnictví, Světové zdravotnické organizace (WHO), Ligy proti rakovině Brno, Fakultní nemocnice u sv. Anny, Fakultní nemocnice Brno a prof. MUDr. Jindřicha Špinara, CSc., FESC.

Reklama