Originální dárek pro narozené vnouče: Inspirujte se českou tradicí

Čekáte v rodině narození vnoučete? Nevíte, čím nový přírůstek obdarovat? Vsaďte na kouzlo tradic a symboliky. Poradíme, jaký dárek pro novorozence přináší do života hojnost a bohatství.

Narození vnoučete je velkou událostí pro celou rodinu. A právě k této příležitosti je zvykem narozené děťátko obdarovat. Mnohdy si lámeme hlavu, jaký dárek bude ten správný. Zvolit věci do kojenecké výbavy? Vybrat oblečení? Nebo nějakou hračku?

Podobně uvažuje více rodinných přátel. A proto se hromadí výbavička, hračky i oblečení, které si rodiče novorozeněte již dříve obstarali. Zkuste této situaci předejít a jako prarodiče buďte originální. Vsaďte na tradice a darujte dárek, který dítě bude doprovázet celým životem.

Darujte zlaté mince, symbol bohatství a hojnosti

Originálním dárkem k narození miminka je zlatá mince. Zlato je nejenže dlouhodobým uchovatelem hodnoty, ale zároveň v sobě skrývá hlubokou symboliku. Po dlouhá staletí patří k symbolům bohatství a hojnosti. Myrhou, kadidlem a zlatem obdarovali Tři králové narozeného Ježíše Krista.

Darování zlaťáku do kolébky má dlouhou tradici také v české kultuře. Podle tradice patří zlaťák do každé kolébky proto, aby obdarované miminko netrpělo v životě nouzí. Tento zvyk se dodržoval i v nejchudších rodinách. A přitom vůbec nevadilo, že u více sourozenců se daroval tentýž zlaťák. Podstatná byla symbolika, a ta se po staletí nemění.

Vybírejte zlaté dukáty s tématikou novorozenců

V současné době existuje pestrá nabídka zlatých mincí a dukátů určených právě k narození dítěte. Tyto zlaté mince disponují uměleckými rytinami s tématikou novorozenců. Zároveň jsou zlaté dukáty od Pražské mincovny dlouhodobými nositeli hodnoty, neboť jsou vyraženy z ryzího zlata.

Největší výběr zlatých dukátů naleznete v Obecním domě v Praze. V tamní prodejně se nabízí velký výběr investičních, pamětních i sběratelských zlatých mincí. Pro obdarování novorozenců lze vybírat ze tří různých motivů zlatého dukátu s různými ročníky narození. Výběr naleznete na stránce https://www.zlate-mince.cz/Darky/Darky_k_narozeni.htm

A pokud byste rádi obdarovali i ostatní, dříve narozená vnoučata, lze zakoupit zlaté mince k narození se starším ročníkem. Darujte vnoučeti originální dárek, který ho bude doprovázet celým životem, darujte mu zlatý dukát, jež podle tradic přináší hojnost a bohatství.

Reklama