Odvlhčovač vzduchu chrání vaše zdraví

Často se stává, obzvlášť ve starých, anebo špatně odizolovaných budovách, že se v nich vyskytuje nadměrná vlhkost. Může jít o domácnosti, sklepy, komory, ale třeba i průmyslové stavby. My se tentokrát zaměříme na to, co všechno může vysoká vlhkost způsobovat ve vašem bytě, jaký vliv má na zdraví člověka a jak v tomto může pomoci odvlhčovač.

Jak poznáte vysokou vlhkost a v čem je její nebezpečí?

Citlivější osoby poznají nadměrně vlhký vzduch pouhým dýcháním. Ale nejjistější jsou některé, doslova hmatatelné stopy: srážející se voda na oknech, viditelné i neviditelné plísně (plíseň, kterou ještě nevidíte, lze cítit), podivně začne zapáchat prádlo ve skříních; ve vlhkých prostorách je také zvláštní lezavý chlad. Takových ukazatelů je ale více, a kromě toho se vlhkost vzduchu dá měřit.

No ale co s tím? Velkými pomocníky v těchto případech jsou odvlhčovače. Doporučujeme vám situaci řešit co nejdříve, neboť příliš vlhká domácnost je ideální prostředí pro bakterie a plísně, které lidem způsobují zdravotní obtíže. Ohroženi jsou citliví jedinci jako kojenci i batolata, alergici, senioři, kteří mohou mít dýchací obtíže díky plísním, které ještě nebývají ani vidět. Pozor si dávejte také v případě, že trpíte nějakým kožním onemocněním.

Ale to není zdaleka všechno, velká vlhkost neprospívá ani vybavení domácnosti: podlahám, nábytku, kobercům, lůžkovinám a prádlu, elektronice, a dokonce ani domu – při dlouhodobém působení vlhkosti, může dojít i k významnému narušení samotné stavby (drolení zdiva, koroze železných částí, apod.).

Odvlhčovače vzduchu vyřeší problém za vás

Pokud jste se přesvědčili, že uvedený problém s nadměrnou vlhkostí se týká i vás – neváhejte a jednejte! Odvlhčovače vzduchu, nazývané také vysoušeče vlhkosti, byly vyvinuty právě pro tyto účely. A dokáží odstranit nejen vlhkost, ale i případný nepříjemný zápach domácnosti, prach, vlasy i zvířecí chlupy.

Komerční sdělení

Reklama