Obrana před letními vedry

Před několika dny celá republika zažila tropické teploty obvykle přesahující pětatřicet stupňů ve stínu. Lidé hledali ochlazení, kde se jen dalo a ve velkém vyráželi hlavně na koupaliště.

 

 

 

V těchto horkých dnech trpělo mnoho lidí zdravotními problémy. V dusném počasí se špatně dýchalo a lidské tělo bylo náchylné k přehřátí. Nejvíce ohroženi byli právě senioři, děti a lidé vykonávající těžkou práci.

Bohužel teploty výrazně neklesaly ani v noci. Vyhřáté místnosti domů a bytů nešlo přes noc pořádně vyvětrat a spaní bylo mnohdy nemožné. Tělo si tak po náročném dni nemohlo dostatečně odpočinout. Právě v těchto chvílích si mnozí z nás přáli mít v bytě klimatizaci, které by místnosti příjemně zchladila. A právě o klimatizacích si povíme více.

 

Mobilní nebo splitová klimatizace?

V základu rozlišujeme dva druhy klimatizací, a to mobilní a splitové klimatizace. Splitové klimatizace jsou složeny ze dvou částí, které jsou spolu propojeny měděným potrubím. Jedna část této klimatizace je umístěna na stěně nebo stropě, zatímco druhá jednotka je umístěna vně budovy. Tedy buď na střeše, balkóně, zdi nebo může být i na půdě.

Vedle toho mobilní klimatizace nejsou závislé na svém umístění. Jedná se o samostatnou jednotku, kterou lze přemísťovat po jednotlivých místnostech. Navíc u mobilní klimatizace není zapotřebí žádná složitá montáž a přípravy bytu. Z tohoto důvodu jsou právě mobilní klimatizace nejvyhledávanější. Při výběru té správné klimatizace věnujte pozornost třem hlavním faktorům: výkonu, hlučnosti a energetické spotřebě. Některé klimatizace navíc umí vzduch také zvlhčit, což výrazně přispěje ke komfortnosti pokoje. S klimatizací nejen, že se budete cítit příjemně, ale v optimální pokojové teplotě si také výborně odpočinete. Kupte si mobilní klimatizaci a rozlučte se s nesnesitelným horkem.

Pestrou nabídku klimatizací nejrůznějších druhů nabízí webové stránky ecotechnologies.sk.

 

Okna také pomohou proti horku v bytě

Proti horku v bytě pomohou také vhodná okna. Skla se snížení propustností slunečních paprsků pomohou udržet místnost chladnější. V zimě naopak mírné sluneční vyhřátí však přijde vhod. Proto se doporučuje na jižní okna instalovat například žaluzie či rolety. Okna orientována na východní a západní stranu je dobré opatřit skly se sníženou propustností slunečních paprsků. Naopak na severní okna nemusíme instalovat tyto speciální skla. Tyto a mnohé jiné plastové okna zabezpečí cedera-okna.sk.

Chcete-li se o výběru speciálních plastových oken dozvědět více, klikněte zde.

Tropické dny by už nás tento rok čekat neměly, ale názory meteorologů upozorňují, že bychom se v následujících letech mohli častěji setkat s většími teplotními výkyvy.

Reklama