O víkendu proběhne mistrovství ČR ve hře Scrabble

Milióny fanoušků po celém světě, 225 políček a stovka písmenek. Co mají společného? Mnoha generacemi prověřenou hru Scrabble. Ti nejlepší z nejlepších se utkají již o tomto víkendu v Přerově. Partnerem letošního mistrovství je stejně jako v loňském roce doplněk stravy pro podporu paměti a koncentrace – Acutil.

O tom, kdo je v České republice nejlepší hráč oblíbené hry Scrabble, se rozhodne již třetí listopadový víkend 16. – 17. listopadu v Přerově (jídelna Prechezy Přerov, nábřeží Dr. Beneše 24) v rámci Acutil Mistrovství ČR 2013 – finálového turnaje této celosvětově oblíbené hry. Turnaje budou probíhat zhruba od 13 do 20 hodin v sobotu a v dopoledních hodinách v neděli. Finále se pak uskuteční v neděli od půl druhé.

Novinkou pro veřejnost bude v letošním roce možnost poměřit si své síly s novým mistrem ČR ve hře Scrabble. Informace, jak na to, se zájemci dozví na Facebookových stránkách produktu Acutil (fb.com/acutil.cz).


Nevíte co to Scrabble je?

 Scrabble je desková hra s písmeny pro hráče každého věku. Tuto hru rády hrají děti, dospělí a je skvělá také pro seniory. Obzvlášť hra Scrabble zvyšuje jazykovou inteligenci, trénuje paměť a slovní zásobu.

“Scrabble je nejen zábava, ale také trénink mozku, kdy si hráči mimo jiné obohacují slovní zásobu. Trénovaný mozek dokáže úspěšně ustát náročnější situace a je těžším cílem pro různá degenerativní onemocnění, která stáří na lidský mozek chystá. Trénink současně se střídmým životním stylem je tou nejlepší cestou pro váš mozek, podporou mohou být také doplňky stravy, jako právě Acutil,” vysvětlila PharmDr. Hana Kolaříková ze společnosti Medicom International.

Scrabble v roce 2012

V loňském roce se stal scrabblovým mistrem Martin Kuča z Prahy. Jaký je jeho návod na úspěch?

Ovlivnitelnou částí úspěchu je kombinatorika, tedy schopnost najít více slov v zásobníku než ostatní a naučení se důležitých slov pro hru, tohle je asi nejsnáze ovlivnitelné, pak je důležitá i taktika. Je dobré vědět, která bodovaná písmena ještě ve hře zbývají nebo nenahrávat zbytečně soupeři na bodovaná pole říká loňský mistr.

 Víte, že…?

V roce 1997 se stal mistrem České republiky známý písničkář Jaromír Nohavica.

První mistrovství v ČR proběhlo již v roce 1994, od roku 1997 probíhá pod záštitou České asociace Scrabble.

Letošní klání je jubilejní 20. mistrovství.

Reklama