Nevíte, co číst? Přinášíme nálož knižních novinek nejen od Třeštíkové, Nesvadbové a Cibulky

Nevíte, jakou knihu vzít do ruky? Po létě máte přečtené už všechny knihy nejen z vaší domácí knihovničky? Je na čase poohlédnout se po dalších knižních novinkách. A my vám pořádnou dávku nových titulů přinášíme. Na své si přijdou jak milovníci historických románů, tak i příznivci naučné literatury nebo povídek.

Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky – Nakladatelství Plus vydává unikátní soubor posledních dosud nevydaných povídek od klasika moderní americké literatury, Francise Scotta Fitzgeralda. Přední autor jazzového věku a otec ztracené generace se v nich představuje jako bravurní vypravěč a stylista. Texty pokrývají období od dvacátých let až do konce Fitzgeraldovy spisovatelské dráhy a vytvářejí pestrý, dynamický obraz amerických dějin nepokřivený opatrnými editory.

V nakladatelství Motto vychází novinka Radky Třeštíkové. Román Veselí, který je v pořadí již pátou knihou úspěšné autorky, vás zavede do jejího rodného města na jihu Moravy. Právě tam se vrací hlavní hrdinka Eliška hledat sama sebe a odpovědi…

Fascinující historii jednoho domu a jeho obyvatel vám odhalí českobudějovický novinář a publicista Jan Štifter ve svém románu Sběratel sněhu (nakladatelství Vyšehrad). Tři časové linie, tři generace a i osudy mnoha lidí se prolínají v jednom strhujícím příběhu, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená.

Jak najít svůj vlastní styl? Jak vybrat oblečení, které bude lichotit vaší postavě? Šaty, za kterými se každý muž otočí? Barbara Nesvadbová se s vámi v knize Síla stylu podělí o své mnohaleté zkušenosti ze světa módy a poradí, jak udělat skvělý první dojem.

Poznejte osobnost a dílo jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů osobněji a hlouběji díky knize Václava Krištofa Josef Škvorecký. Nahlédněte za oponu známých faktů a seznamte se s Josefem Škvoreckým prostřednictvím jedinečných materiálů i bohaté fotodokumentace.

O tom, že každé dítě je génius – jen potřebuje objevit své přirozené talenty, vás přesvědčí uznávaný kouč Jan Mühlfeit spolu s lektorkou Kateřinou Novotnou ve velmi očekávané knize Odemykání dětského potenciálu. Odhalíte, proč je důležité pomoci dětem objevit přirozené talenty a jak je můžete z pozice rodičů podpořit v rozvíjení jejich silných stránek, aby je začaly efektivně využívat. V životě, ve studiu a později i v práci.

A jaké další tituly vychází na podzim?

Černobílé idoly 4 – Abeceda pamětnických hvězd

Již počtvrté nabízí Aleš Cibulka poutavé čtení o hercích, herečkách, režisérech a dalších filmových tvůrcích 30. a 40. let minulého století. Nečekají vás však žádná nudná slovníková hesla ani suchopárná životní data, ale opravdu čtivé a zajímavé medailonky se stovkou unikátních fotografií a autogramy všech osobností! Autor rovněž vzdává hold Nataše Golové, jemuž herečka poskytla pár měsíců před svou smrtí exkluzivní rozhovor a svolila i k fotografování – vše poprvé v nové knize!

Vznik Československa 1918: fakta, mýty, legendy a konspirace

Vladimír Liška nás seznamuje s vývojem, jenž předcházel vzniku Československa, a dál nás provází charakteristickými problémy, které politická elita nově vzniklého státu musela řešit, ať už se jednalo o velmi napnutý rozpočet, rozevírající se nůžky mezi chudými a bohatými, občanské nepokoje či rozpory mezi samotnými politiky. Kniha přinese radost nejen zájemcům o české dějiny, ale může být dobrým zdrojem informací i pro žáky základních a středních škol.

Jóga pro seniory

Jóga je jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet pohybové schopnosti, ohebnost a sílu i ve vyšším věku, je to šetrný a klidný způsob, jak své tělo rozhýbat, a dokonce umí i zlepšit náladu. Kniha je plná praktických informací – jak cvičit, rady, jak zpomalit stárnutí, jak správně dýchat (pro zlepšení zdravotního stavu), relaxovat (abyste si kvalitně odpočali), či jaké cviky na které konkrétní potíže pohybového aparátu jsou uzdravující. Vše můžete cvičit v klidu svého domova – na židli, vleže, ve stoji.

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle

Vítejte ve světě, ve kterém není místo pro špatnou náladu a kde se nakonec vše v dobré obrátí! Mladík z dobře situované rodiny, s břitkým humorem a zálibou v krásných ženách, se za účelem bližšího seznámení s (další) půvabnou dívkou nechává najmout na místo vychovatele dvou devítiletých chlapců. Poradí si v láskyplném a humorném příběhu nejen s nimi, ale i s dalšími obyvateli zámku a členy rodiny zámožného velkoobchodníka s vepřovým dobytkem?

Tři muži na toulkách

Tři dobří přátelé, kteří se před časem vydali na plavbu po Temži v knize Tři muži ve člunu, by rádi vyrazili na další pánskou jízdu. Plány jim lehounce komplikují a zpestřují manželky a děti a tandemová kola, ale všechny překážky se podaří překonat a tentokrát se vydají do Evropy, dokonce navštíví Prahu. Druhý díl Tří mužů mají mnozí současní čtenáři ještě raději než první. A opět je to humorné a opět naprosto současné.

Jeho království

Historický román slavného finského spisovatele Miky Waltariho pojednává o navýsost dramatickém okamžiku lidských dějin – o ukřižování Ježíše Krista. Vypravěčem románu je Říman Marcus Manilius Mezentianus, který se před nešťastnou láskou uchyluje do vřavy Jeruzaléma a stává se zde svědkem Ježíšovy smrti. Je zasažen hloubkou jeho poselství a s detektivní posedlostí pátrá po smyslu jeho slov a činů.

Chceš-li rozesmát pánaboha

Jak kdysi prohlásil slavný režisér Woody Allen: „Chceš-li rozesmát pánaboha, řekni mu své plány.“ Lidské osudy jsou nepředvídatelné a ve dvacátém století obzvlášť. To potvrzuje dramatický a emotivní příběh, který si klade otázky o smyslu odvahy a strachu, štěstí i utrpení, paměti a zapomínání, piety i lhostejnosti. Román je to více než osobní, všechny postavy i události jsou totiž autentické.

Všechny knižní novinky najdete na stránkách Albatrosmedia.

 

Reklama