Netradiční valentýnské výlety

Čtrnáctý únor. Pro některé lidi den jako každý jiný, pro jiné oblíbený svátek lásky, který vybízí k oslavě. Na sv. Valentýna si lidé tradičně posílají dárky, květiny nebo cukrovinky ve tvaru srdce. Přibývá těch, kteří tráví svátek zamilovaných na cestách a navštěvují romantická místa po celém světě. Nejen pro ty, kteří si chtějí tento svátek užít netradičně, jsme připravili 7 tipů na originální valentýnské výlety, kterými uděláte radost sobě i svému partnerovi.

Tisíce českých zamilovaných párů každoročně tráví den sv. Valentýna v některých evropských romantických metropolích a počet těchto lidí stále stoupá. Mezi nejoblíbenější lokality patří například Francie, Itálie nebo Španělsko. „Přestože jsou každoročně nejnavštěvovanějšími městy například Paříž, Benátky nebo Řím, mladí lidé se nebojí experimentovat a stále častěji vyhledávají netradiční místa. Mladá generace se vyznačuje kreativitou a odvahou, navíc je dobře vybavena po jazykové stránce. Při volbě valentýnských pobytů se proto nijak neomezuje,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel společnosti Invia, která je jedničkou českého trhu v oblasti prodeje zájezdů přes internet. „V letošním roce navíc 14. únor připadá na pátek. To samozřejmě vybízí k odjezdu alespoň na romantický prodloužený víkend,“ doplnil Tůma.

 

Tip 1: Vypravte se do Vídně za operou

 

Patříte-li mezi kulturní nadšence, vezměte svou drahou polovičku do nedaleké Vídně, která nabízí nepřeberné množství kulturních zážitků. Jedním z nich může být například návštěva Vídeňské státní opery, která představuje jednu z nejpřednějších operních scén na světě. Ačkoliv si zde vychutnáte skutečně rozmanitou nabídku operních a baletních představení, zajímavé je, že program renomované scény se mění každý den. Pokud dáváte přednost baletu, pak navštivte Vídeňskou státní operu v den sv. Valentýna. O den později můžete zhlédnout operu Manon a třetí únorovou neděli dokonce premiéru opery Adriana Lecouvreur. Státní opera myslí také na mladé páry a přináší jim speciální nabídku. Neprodané lístky si mohou zakoupit za velmi výhodnou cenu ještě krátce před začátkem představení, stejně jako vstup na místa ke stání. Cena vstupenek je velmi různorodá, pohybuje se od 8 do 250 eur.

 

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
Tip 2: Nenechte si ujít pozorování velryb na Samaná

 

Pokud chcete svátek zamilovaných spojit s romantickou dovolenou a nevadí vám nejméně dvanáctihodinový let, pak rozhodně navštivte Dominikánskou republiku. Poloostrov Samaná, ležící na severozápadním pobřeží, byl donedávna kvůli chybějící infrastruktuře těžko dostupný. Proslul neporušenou přírodou, klidnými panenskými plážemi a oceánem, který se pyšní nádhernou tyrkysovou barvou. Právě v únoru tento poloostrov nabízí turistům nezapomenutelný zážitek a unikátní podívanou. Hejna velryby hrbaté, známé jako keporkak nebo plejtvák dlouhoploutvý, totiž v zimě připlouvají z Grónska v počtu tří až pěti tisíc kusů. Tito savci každoročně podstupují dlouhou a nelehkou cestu, aby se v teplých dominikánských vodách pářili a přivedli na svět svá mláďata. Sezóna pozorování začíná v polovině ledna a trvá až do konce března. Přestože se výdaje na tuto podívanou pohybují okolo 300 dolarů, zážitek určitě stojí za to.

Zdroj: INVIA
Zdroj: INVIA
Tip 3: Vydejte se na zásnuby do Dánska

Svátek zamilovaných bývá často spojován s mnoha dárky, jako jsou například květiny nebo čokoláda. Pravděpodobně tím největším darem, který můžete partnerovi věnovat, je zásnubní prsten. Pokud chcete své zásnuby pojmout velmi netradičně, pak se rozhodně vydejte do Dánska. V této královské zemi je totiž běžné, že ženy na sv. Valentýna žádají své milované muže o ruku. A vězte, že pro nikoho to není zvláštností. Právě naopak. Tento zvyk pochází již ze 13. století, kdy skotská královna Margareta svou vyhláškou umožnila ženám, aby mohly své muže na přestupný rok požádat o ruku. Pokud muž ženu odmítl, musel jí koupit dvanáct párů hedvábných rukavic nebo punčoch. Nejen kvůli zásnubám tak každoročně vyrážejí do dánské metropole davy turistů. Kodaň lze velmi dobře poznat díky turistické kartě Copenhagen Card, která zahrnuje například vstupné do šedesáti muzeí, bezplatnou dopravu vlaky, autobusy a metrem a mnohé další slevy. Tato karta je platná minimálně čtyřiadvacet hodin a stojí 29 eur.

Reklama