Nekupujte levnou elektroniku z akčních letáků

Pořídit si dnes elektroniku není žádná věda. Ať už zamíříte do kamenného obchodu nebo si vyberete z e-shopu, nebude vám koupě vybraného zboží trvat nikterak dlouho. Pokud rovnou máte jasno, jaký typ či značku výrobku chcete, pak máte nakoupeno během pár minut. Jenže neunáhlete se při koupi elektroniky, přesněji notebooku, o kterém právě teď bude řeč.

Koupit dnes notebook za pár tisíc korun není žádný problém. Jenže. Většinou jeho cena není nikdy konečná. Pořídit si k němu musíme i další vybavení.

Software

Samotný notebook bez softwaru vám moc neposlouží. Potřebovat budete dokoupit hlavně operační systém. Ať už si ale software vyberete z nabídky online přes internet či ne, časem si také budete chtít pořídit samotný internet, se kterým ruku v ruce jde i antivir. Bez antiviru dnes notebooky či počítače jsou napadány nejrůznějšími viry, a že se jich v poslední době rojí čím dál tím více.

Neustále jsme obklopováni zprávami, jak nebezpečné je internetové bankovnictví, a že stahování z neověřených zdrojů je sebevražda.

Příslušenství

Brzy zjistíte, že notebook už vám nestačí a že k němu budete potřebovat třeba i takovou obyčejnou myš, poté reproduktory a nakonec také tiskárnu. A právě s tiskárnou přichází další náklady, v podobě náplní do tiskárny, takzvaných tonerů. Ceny tohoto doplňku se často vyšplhají až do horentních výšin a lze je opět také nakoupit online. Počítat tedy můžete s dalšími náklady v nemalých částkách. Ať už nakoupíte inkoustové kazety od gras.sk či z jiných obchodů, pamatujte, že není vhodné nakupovat podezřele levné tiskárny z akčních letáků. K těm totiž většinou bývají velmi drahé náplně.

Uvažujete-li o koupi elektroniky či právě zmiňovaného notebooku, nenechte se tedy zlákat pouze na příznivé ceny, ale nakupujte chytře. Inspiraci můžete najít třeba na epicom.sk.

Reklama