Nebojte se šedin. I s popelavou barvou můžete být svudná

S postupem času ženy vlasy zkracují a přechází na šedou. Ta ale rozhodně nemusí být nudná a jen symbolem stáří. Odstínů šedi je celá řada a v dnešní době jsou IN. V ulicích se stříbrem ve vlasech lze potkat mnoho mladých slečen i vyzrálých dam. Proč šedá není špatná a na co se s prvními šedinami připravit?

Někdo první šedý vlas objeví ve dvaceti, jiní se s ním setkají až před důchodem. Šediny rozhodně nejsou jen doménou dam, ale i mužů. Víte, proč nám vlasy s věkem slábnou a stříbří?

Za šedými vlasy stojí melanocyty, což jsou buňky, které produkují barvicí pigment. Melanocyty s věkem zpomalují svoji činnost, až ji úplně zastaví. Mnoho žen s prvními šedinami utíká ihned ke kadeřnici a chce je co nejrychleji zabarvit do své původní barvy. Avšak ne vždy je nutné se popelové kštici bránit. Dnes navíc přichází do módy.

Ukažte svou pravou šedou barvu

Šediny jsou symbolem zkušeností, není důvod se za ně stydět. Jestliže jste dozrála do věku, kdy už šedin máte požehnaně a kdy vás nebaví stále a dokola vlasy barvit, ať už v kadeřnickém salonu nebo doma, vsaďte na svůj pravý odstín šedi. Pokud nechcete na popelavou přejít jako blesk z čistého nebe, zvolte jemný přechod s blond tóny.

I šedá ale potřebuje péči, proto chcete-li si udržet studený odstín vlasů, používejte ty správné šampony a kondicionéry. V opačném případě by vám mohly prameny přecházet do nežádoucích teplých odstínů a pozvolna chytat žluté odlesky.

Popelavá kštice si žádá odvážné líčení i střih

Šedé tóny mohou jít ruku v ruce s unylostí, proto zapomeňte na nudnou stařenku s šedým copem. Raději volte moderní střih a nebojte se mikáda a ofin. Lpíte-li na dlouhých vlasech, pak dejte pozor, aby prameny s věkem neztrácely na lesku a síle. Jestliže se vám lámou, nechte si vlasy ostříhat do délky po ramena a sestříhat kolem obličeje.

Odvážnější styl je zapotřebí i u líčení. Buďte šik, sjednoťte si pleť, zvýrazněte oči a na rty naneste růžovou nebo korálově červenou rtěnku.

I celebrity světového formátu šediví

Popelavými tóny se pyšní také řada celebrit. Z těch zahraničních jsou to například herečka Judi Dench, Helen Mirren, modelka Maye Musk nebo herečka Meryl Streep, která dokonce jeden čas okouzlovala v bílé.

A ani slavným mužům se šediny nevyhýbají. Šediví a velmi charismatičtí jsou například George Clooney, Harrison Ford, Dustin Hoffman nebo Richard Gere.

Reklama