Na překyselený organismus vám pomůže studená káva, zelený ječmen a levandule

Překyselený žaludek nás trápí většinou na jaře a na podzim. S překyseleným organismem ale mají problémy především lidé po padesátce, a to nehledě na roční období. Jak s takovými potížemi zatočit?

Kyselost dokáže mnohé pořádně potrápit, a rozhodně neplatí, že na překyselený organismus vyzrajete pořádnou dávkou sladkého. Cukr kyselost v těle nezmírní. Co naopak ano, je vápník, hořčík a sůl. Je-li tělo překyselené, znamená to, že mu chybí minerály, které je nutné mu dodat. Proto nezapomínejte jíst pravidelně ke snídani, k obědu i k večeři menší porce zeleniny a na svačinku si dát každý den alespoň trochu ovoce a nějaké ty oříšky a semínka.

Proti překyselení bojujte chladnou kávou, zeleným ječmenem a meduňkou

Dalšími léty prověřenými tipy, jak vyzrát nad překyseleným organismem, jsou studená káva, meduňka, zázvor a zelený ječmen. Ten je sice pro většinu lidí znám až posledních pár let, přesto se už ale skvěle osvědčil při neutralizaci kyselosti. Pokud jste si dopřáli výtečný nedělní oběd nebo jste se přejedli na rodinné oslavě a nyní ležíte na gauči s nafouklým břichem, pak zapomeňte na léky a raději vypijte sklenici šťávy ze zeleného ječmene. Díky tomu se kyselina v krvi spojí s minerálními látkami a vy budete moci lépe trávit.

Nyní se ale vraťme ke kávě. Říkáte si, že studená káva není dobrá? Vyzkoušejte to a třeba sami uvidíte, že vám zachutná. Čím teplejší kávu pijete, tím více je kyselejší, proto neodsuzujte ihned lahodný šálek dobré kávy ve studenější variantě.

Co se zázvoru a meduňky týká, pak obě tyto rostlinky dokážou zklidnit. Meduňka je zásaditá, a tak skvěle poslouží při náhlém pálení žáhy. Meduňkový čaj pomůže upravit rovnováhu látek v těle. Zázvor zas podporuje prokrvování, a stejně jako meduňka je zásaditým, což znamená, že stabilizuje poměr kyselin v těle.

Kyselin v těle se zbavíte neutralizujícími zábaly, koupelemi a masážemi

Ač to mnozí nevědí, tak i spánek a odpočinek má co dočinění s překyseleným organismem. Proto není divu, že proti kyselinám v těle lze bojovat i levandulí. Tu rozhodně nemusíte pít a ani jíst. Stačí si ji dát na noc pod polštář, díky čemuž se vám bude snadněji usínat. Navíc se i s levandulí u postele déle prospíte. Rostlinka dokáže vaše tělo i mysl dokonale zklidnit a zregenerovat všechny vaše buňky v těle.

Pokud vás tak trápí překyselený organismus, pak nepodceňujte odpočinek. Odborníci označují nedostatek odpočinku za jeden z nejvýznamnějších spouštěčů překyselení. Kromě odpočinku můžete zkusit také meditaci, jógu, masáže, nejrůznější hřejivé zábaly a koupele. Dopřát si tak můžete například neutralizující lázeň, do které přidáte 80 g krystalické sody, 5 velkých lžic minerální soli a 10 kapek pomerančového oleje.

Reklama