Na co si dát pozor po šedesátce

Po bytě vám běhají vnoučata a vy máte zase jen starosti s tím, co jim dnes uděláte k obědu? Nevěšte ale hlavu, děti taky vydrží chvíli bez jídla. Zato vaše tělo se vám bez řádné péče odmění pouze nemocemi a špatnou náladou.

 

 

Životní styl

Zkuste se zamyslet nad vaším životním stylem. Určitě zjistíte, že se přece jen dá ještě vylepšit. Například zvyšte příjem čerstvého ovoce a zeleniny, vařte pouze na olivovém oleji a vaši, jistě výbornou, českou kuchyni nahraďte zdravějším jídlem. Omezte vepřové a udělejte si k obědu raději dobrou rybu, po které se budete cítit zajisté mnohem lépe. Práce už vás nehoní, tak zkuste odpočívat, zajděte si na procházky a travte co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Nebraňte se ani kultuře, v dnešní moderní době si můžete vybrat z mnoha divadel, kin a koncertů.

Oční vyšetření

Brýle dnes nosí čím dál tím více lidí. Už mladí od častého sezení u počítače nosí brýle a vidina, že by se jejich zrak měl zlepšit, je minimální. Vy jste ale přece jen už v letech, kdy máte nárok na horší zrak a hlavně máte nárok na vyšetření očního pozadí a tlaku. Není dobré oči podceňovat, vždyť díky nim vidíte barvy a krásy světa.

Pravidelné prohlídky

Pokud patříte k těm, co lékaře navštěvují jen sporadicky, pak by se váš přístup měl ihned změnit. Pravidelné prohlídky vás mohou ušetřit mnoha problémů a právě díky prevenci můžete předejít vážným onemocněním.

Reklama