Moderní senioři jezdí na zájezdy. Přidejte se k nim i vy!

Jak vypadá současná generace seniorů? Ke stařenkám a starouškům „nad hrobem“ má hodně daleko. Většinou jde o poměrně vitální lidi, kteří si užívají život plnými doušky. V západoevropských zemích však senioři žijí mnohem aktivněji než Češi. Vychutnávají si zasloužený důchod a rádi cestují. Pokud máte pocit, že je poznávání cizích zemí nad vaše finanční možnosti, nepřestávejte číst!

Senioři holdující cestování a aktivnímu životnímu stylu se těší lepšímu zdraví než ti, kteří tráví většinu času doma u televize. Tomu nahrává i nabídka cestovních kanceláří, která čítá zájezdy pro věkovou kategorii od padesáti let výše (nejčastěji pod názvy „zájezdy 50+ či zájezdy 55+). Chcete-li mít jistotu, že pobyt proběhne bez zbytečných komplikací, obraťte se na specializovanou cestovní kancelář s dlouholetými zkušenostmi.

zdroj: ergo.cz

Zájezdy pro seniory jsou koncipovány s ohledem na danou věkovou kategorii. V praxi to znamená snadný přístup k hotelu a v případě pobytu u moře i pozvolný sestup do vody. Vyššímu věku odpovídá také program poznávacích zájezdů – zahrnuje návštěvu památek a turistických atrakcí, jejichž prohlídku bez problému absolvují i fyzicky méně zdatní jedinci.

Velkou výhodou zájezdů pro seniory je cenová dostupnost. Především pak first a last minute nabídky, které jsou oproti běžné ceně levnější o desítky procent.

zdroj: ergo.cz

Nezapomeňte se pojistit

Chcete-li si svou dovolenou užít v klidu a bez zbytečných starostí, sjednejte si pojištění do zahraničí on-line, a to bez ohledu na to, že setrváte v Evropské unii, kde platí Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Kvalitní a přitom levné pojištění do zahraničí vaše výdaje navýší jen o pár desítek korun za den. Na oplátku získáte jistotu, že se o vás pojišťovna postará, když to bude zapotřebí. Při hledání nejvýhodnějšího produktu vám pomůže srovnání cen cestovních pojištění.

Reklama