Meteostanice: střídavě oblačno

Jeden den svítí sluníčko a vytahujeme letní oblečení, druhý den nám dešťové přeháňky překazí veškeré plány. Konec června by ale měl být až tropický. Počasí bude nejen na pořádnou „opalovačku“, ale hlavně i na koupání.

Co když se ale počasí opět změní. Nepatříte-li k těm šťastným, co mají doma rosničku, která jim každé ráno poradí, co pravého obléct na sebe. Pak se určitě nespoléhejte na obyčejný teploměr a raději si pořiďte domácí meteostanici.

A jak taková domácí meteostanice funguje?

Dozvíte se díky ní spoustu zajímavých informací nejen o aktuálním počasí. Zjistíte vše o pravděpodobných klimatických změnách a včas vám dá vědět, zda se připravit na sníh, déšť anebo sluníčko. Nejen ale informace o teplotách venku vám vaše domácí meteostanice dá vědět. Měří totiž jak vnější, tak ale i vnitřní teplotu. A některé vás překvapí i měřením vlhkosti vzduchu.

Jak už jsme zmiňovali, tak nejen aktuální počasí je hlavním úkolem meteostanice. Řekne vám i trendy vývoje. Což znamená, jak se počasí bude vyvíjet v dlouhodobém horizontu anebo naopak je se vyvíjelo v dnech, měsících či několik let nazpět.

Takže je vám určitě více než jasné, že domácí meteostanice nejsou jen obyčejným teploměrem, co právě máte za oknem. Často se i díky nim dozvíte přesný čas řízený radiovým signálem z atomových hodin, a kde jinde byste hledali ještě přesnější čas.

Pokud tedy ještě doma nemáte žádnou meteostanici a stále se řídíte teploměrem či každý den čekáte na večerní zprávy o počasí, pak vězte, že domácí meteostanice Sencor bude pro vás to pravé.

Reklama