Měsíc knihy začal. Jaké knižní novinky březen přinese?

Měsíc knihy je tu. Pokud nevíte, do jakého titulu se začíst, inspirujte se přehledem novinek, které v březnu vychází pod taktovkou Albatrosmedia. Na své si přijdou nejen příznivci beletrie, ale i milovníci non-fiction. A nechybí ani tipy na knížky pro nejmenší. Zapojte do čtení v březnu celou rodinu.

Beletrie pro dospělé

Po úspěšném debutu Za zavřenými dveřmi vydává nakladatelství Motto druhou knihu spisovatelky B. A. Paris. Román V pasti lží si pohrává s otázkou, komu můžeme důvěřovat, když ani sobě ne. Autorka svůj brilantní psychologický thriller představí českým čtenářům naživo 9. – 10. dubna tohoto roku, kdy navštíví Prahu.

Triumfální příběh lásky, ztráty a hledání naděje i přes všechnu nepřízeň osudu napsal v Česku žijící anglický autor Luke Allnutt. Román Nebe je naše zaujme ty, kteří si oblíbili knihy Johna Greena či Jojo Moyesové.

Non-fiction pro dospělé

Turistická sezóna se blíží! Pokud hledáte inspiraci, kam na výlety s dětmi, sáhněte po knížce Výlety s tajenkou. Ale nenechte se mýlit, nejedná se jen o tipy na 15 celoročních výletů. V knize najdete i dětské mapy, vyplňování doplňovaček, luštění tajenek, zadání úkolů v průběhu trasy, a hledání skrytých obrázků v textu.

Netradiční pohled na byznys, vztahy a vlastně celý život přináší ve své knize Můj soukromý buzynes Jan Kraus. Moderátor, který ze svých host často vytáhne snad i to, co sami nevědí, tentokrát odhaluje sám sebe…

Knihy pro děti

V kategorii knihy pro děti od 9 let vychází knížka Druhé housle od Ivony Fišerové. Jedná se o loňský vítězný rukopis Literární soutěže nakladatelství Albatros na téma potkali se ve škole.

Velkoformátové knižní leporelo Pra ha ha! je jedinou knihou o Praze pro děti do tří let. Ukáže jim ty neznámější místa i lidi a pobaví komickými situacemi a řadou detailů.

Populárně naučné knihy pro děti

Moderní pohybovou disciplínu, tzv. parkour, a jejího propagátora youtubera Taryho představuje knížka Tary: příběh parkouristy. Parkour se zaměřuje na trénink účinných pohybů a rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích uměl pohybovat klidně a sebejistě. Kromě spousty zábavných historek je v knize také spousta návodů, jak správně začít s tréninkem parkouru.

Pamatujete si na legendární Obrázky z českých dějin a pověstí? Volně na ně navazuje na ně kniha Malované dějiny Evropy, ve které se děti za pomoci 80 komiksů od 6 ilustrátorů seznámí s historickými mezníky evropského kontinentu.

Všechny březnové novinky najdete na stránkách Albatrosmedia.cz.

Reklama