Matrace dovedou zpříjemnit den po blahodárném, posilujícím spánku

Rodiče malých dětí nebo dospívající mládeže moc dobře vědí, jak je někdy těžké malé rošťáky vzbudit k ranní snídani, než půjdou za školními povinnostmi. Copak samotné buzení? Když už se malý capart či rozcuchaný puberťák probudí, následuje mnohdy celá sbírka mimického cvičení, které značí, s jakou náladou potomek do nového dne vstupuje.

Špatné probuzení dovede skutečně otrávit den jak samotným spáčům, tak i jejich rodičům, kteří si navíc ještě přivstali, aby nachystali snídani a svačinu, zkontrolovali aktovku a protřídili špinavé a čisté oblečení. Povzbuzující spánek ovlivňuje mnoho faktorů – délka spánku, postel, matrace i doba, ve kterou děti uléhají do postele.

Postel a matrace dovedou při odpočinku skutečné zázraky

Malé děti, které chodí do školky, by měly uléhat skutečně hned po večerníčku, aby se po případné čtené pohádce jejich očka úplně zavřela před 20. hodinou večerní. Deset až dvanáct hodin spánku je doba nutná k dostatečnému odpočinutí u předškoláků. Školákům z prvního stupně se povoluje hodinka „ponocování“ navíc, těm pediatři doporučují usínat před 21. hodinou, aby spali alespoň devět až deset hodin. Na druhém stupni už málokterého školáka zaženete kolem půl deváté do postele, a tak se i doba usínání posouvá na zhruba 21.30 až deset večer. Dostatečné penzum spánku je jistotou jejich alespoň trochu radostného probouzení bez nesouhlasného mručení a odporování.

Děti (ale i dospělí) by měly spát ve vyvětrané místnosti bez rušivých vlivů. Malým dětem se nechává svítit tlumené světýlko, aby se nebály nebo nezakoply, pokud se půjdou v noci napít nebo na toaletu. Dětem a mládeži by se měly pořídit zdravotní matrace do postelí, jejichž jakost zaručí klidné spaní i v rámci zdravého vývoje jejich páteře zvláště v období růstu. Přiměřená tvrdost spolu s konstrukcí matrace zaručují rovnoměrné rozložení váhy v posteli, a tím i dostatečně posilující a povzbuzující spaní.

Komerční sdělení

Reklama