Máte v pořádku pojištění bydlení?

Pokud vlastníte nemovitost, měli byste myslet na její pojištění. Je pro vás jistotou, že v případě škod dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Pojišťovny nabízí 3 varianty pojistek, které se od sebe liší rozsahem krytí i podmínkami. Máme pro vás přehled typů pojistek a radu, kde výhodné pojištění sjednat rychle a snadno.

 

 

1. Pojištění domácnosti

Prvním typem pojistky je pojištění domácnosti, které se vztahuje pouze na věci movité, které se nachází u vás doma. Jedná se například o nábytek vybavení koupelny a kuchyně, spotřebiče aj. Pojištění se vztahuje dokonce i na cennosti a peníze, které máte doma. Pokud dojde k jejich krádeži, dostanete od pojišťovny kompenzaci.

Zdroj: online.ergo.cz
Zdroj: online.ergo.cz

2. Pojištění nemovitosti

Sjednat si můžete také pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovitost jako takovou a kryje i škody, které nastanou na vybavení zahrady jako je plot, bazén aj. Více se o pojištění nemovitosti dozvíte v tomto článku. Pojištění nemovitosti je možné sjednat na byt, rodinný dům i rekreační objekt, pokud jste jeho vlastníkem.

3. Pojištění majetku

Třetím typem pojištění, kterým lze chránit bydlení, je pojištění majetku. Toto se vztahuje na věci movité i nemovité, je proto hodně oblíbené. Zajímavou a současně cenově výhodnou variantou je pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO, která na trhu působí od roku 1994. Vztahuje se také na domácí a drobná zvířata. Pojištění majetku od ERGO má několik zajímavých bonusů. Je to například jistota, že pokud nebudete moci kvůli škodám svůj domov obývat, pojišťovna za vás uhradí náklady za náhradní bydlení do výše až 1 500 Kč na den. Pokud ztratíte či vám budou odcizeny klíče, pojišťovna vám zařídí zámečníka a uhradí jeho práci do výše 2 500 Kč. Bonusů je ještě několik, podívejte se na pojištění Bezpečný domov.

Zdroj: online.ergo.cz
Zdroj: online.ergo.cz

Kolik zaplatíte?

Ceny se u těchto pojistek stanovují individuálně, a to na základě odhadu nebo podle velikosti užitné plochy domácnosti a přilehlého pozemku. Cena se pohybuje v řádech několika tisíc korun ročně. Je možné platit pojištění v několika splátkách. Pokud ještě žádnou pojistku nemáte, zařiďte si ji co možná nejdříve. Nikdy nevíte, co se může přihodit a bez pojistky vám zbudou jen oči pro pláč a dluh na krku…

Reklama