Máte terasu? Zjistěte, jaká dlažba jí bude nejvíce slušet!

Pixabay.com

Na terase je většinou stále rušno. Vaše rodina zde bude relaxovat, trávit společný čas, pořádat grilování pro přátele atd. Je důležité zvolit dlažbu, která takový nápor zvládne!

Reklama

Terase je místem, kde se dá dělat tolik věcí! Můžete na ní odpočívat a užívat si volna, také je to ideální prostor k usazení návštěvy nebo trávení společných chvilek s rodinou a přáteli. Jde o rozšíření vašeho bydlení, proto by měla terasa být vybavená v podobném stylu, jako je interiér. Zvláštní pozornost je třeba upřít nejen na venkovní nábytek, ale také podlahu, tedy dlažbu!

Materiál a cena – Dva důležité parametry výběru a nákupu!

Snad každý svůj nákup podřizuje ceně, ale kromě toho je nutné také sledovat, zda cena skutečně odpovídá kvalitě materiálu dlažby!

Které materiály jsou k mání?

Luxusní a vzhledově tradiční dřevo

Přírodní krása dřeva nikdy nevyjde z módy a nikdy se nepřestane líbit. Naprosto chápeme vaší touhu po dřevěné podlaze, která dodá terase na luxusním vzhledu. Ještě než se rozhodnete pro nákup, je třeba si uvědomit, že jde sice o nádherný materiál, který však vyžaduje nejen hlubší sáhnutí do peněženky, ale také poměrně náročnou péči. Zvláště pokud zvolíte měkké dřevo, můžete očekávat brzké ošlapaní a s tím související nutnost nového natření. Tvrdé, exotické dřevo vydrží z tohoto pohledu déle, ale je také cenově dražší.

Tvrdá, dokonalá dlažba z kamene

Potrpíte si na stylový a zároveň vkusný vzhled? Kámen je moderní materiál, který splní tyto očekávání. Pokládka kamenné dlažby je o něco složitější, proto je třeba povolat odborníky. Svépomocí to zvládne pouze skutečný kutil/profesionál! Myslíte si, že pokládku zvládnete? Tato práce vyžaduje nejen zkušenosti, ale také potřebné nářadí, absolutním minimem je řezačka na vaší dlažbu, máte jí? Pokud bude kámen vaší volbou, je třeba počítat také s vyšší cenou!

Levný, snadno položený beton

Jed o levný materiál, který se dá využít také na chodníčky na zahradě. Terasa z betonu může být, ovšem výsledný vzhled není nijak příliš atraktivní. Zaujmout vás ovšem může poměrně jednoduchá pokládka, kterou zvládnete sami.

Kluzká, praskající keramika

Do koupelny ideální, na terasu příliš nedoporučujeme. Keramická dlažba může zaujmout zpracováním, ale to je asi tak vše. Po dešti jde o jednu velkou skluzavku, v zimě hrozí promrznutí a následné popraskání.

Který materiál oslovil vás?

Reklama