Masiv, ratan nebo bambus? Ze všeho se vyrábí krásný nábytek

Vybrat správný nábytek do obývacího pokoje, ložnice nebo například do kuchyně nebývá vždy jednoduchým úkolem. Mnohdy řešíme dilema jakou zvolit barvu nebo zda by měl náš nový nábytek být z dražšího masivu, nebo z levnějších alternativ.

Pravdou je, že možností a materiálů, ze kterých si můžeme vybrat je mnoho. A proto je dobré zmínit pár informací, které se budou hodit. Pro názornost jsme vybrali několik druhů materiálů ze stránek najlepsinabytok.sk.

Masiv nebo ratan?

Z masivu se vyrábí bytelný nábytek, na který jsou kladeny vyšší nároky. Například v podobě nosnosti. Proto z masivu nejčastěji vidíme postele, komody, jídelní stoly, a také židle. Kvůli své bytelnosti má nábytek z masivu o něco vyšší hmotnost.

Naproti tomu nábytek z bambusu a ratanu je lehčí, a proto se s ním lépe manipuluje. Díky nižší hmotnosti se z ratanového nábytku vyrábí malé konferenční stoly, pohovky nebo pohodlná křesla. Ratan i bambus vnáší do interiéru harmonii a pohodu.

A jak je na tom s údržbou? Jak ratanový, tak bambusový nábytek není náročný na údržbu, a proto se velmi dobře udržuje. Stačí ho otřít prachovkou nebo vlhkým hadrem. Nábytek dobře snáší vlhkost, a proto bývá také na zahradách a terasách.

Víte, že nábytek lze vyrobit i z mořské trávy? Ano, z mořské trávy se vyrábí křesla, obývací a jídelní stoly nebo pohovky. Abychom to upřesnili, kostra nábytku je ze dřeva, které je mořskou trávou opletená.

Aby váš nábytek byl sladěn v jednom stylu, můžete se inspirovat elegantním nábytkem black red white, v klasické nebo moderní kolekci.

 Harmonický interiér

Kvalitní nábytek přidá vašemu interiéru na kráse a harmonii. Výsledný efekt navíc umocníte vhodně zvolenými krbovými kamny od krbtech.sk.  Nic nedokáže domovu dodat tu správnou jiskru jako plápolající oheň. Námitkou může být cena krbů a také stavební úpravy, bez kterých se při instalaci krbových vložek neobejdete.

Existuje ovšem i levnější varianty v podobě krbů na líh. Těmto krbům se říká také biokrby. Výhodou je, že k nim nepotřebujete žádný odvod spalin, jelikož při jeho spalování se uvolňují vodní páry a žádné zplodiny. Jednoduše lihový krb uchytíte na stěnu nebo postavíte na zem, do zásobníku dolijete líh, a můžete si užívat romantickou podívanou.  Biokrby, komínové vložky a příslušenství ke krbům, můžete koupit zde.

Reklama